Журналісти дослідили, як родина Мішалових “нагріває руки”на шкільних котельнях Дніпра

01.10.2019 10:00   -
Автор:

Місто Дніпро останнім часом перетворилось на епіцентр корупційних скандалів. Скандальні забудови, ремонти доріг та сумнівні тендери – і все це під «дахом» одного з депутатів міськради – В’ячеслава Мішалова. Та ще яскравіше ілюструє «дерибан» місцевого бюджету схема з опаленням навчальних закладів, пише “СтопКор“.
Чому напередодні опалювального сезону деякі школи й досі не мають котелень і ризикують пережити «льодовиковий період»? Дивіться в ексклюзивному розслідування Кирила Вольного.

Ще кілька років тому, у 2016-му, Дніпровська міська рада вирішила встановити 22 твердопаливні котельні в школи й садочки міста. Вартість кожної мала становити майже 1,5 млн грн. Загальна сума проєкту – 33 мільйони.
А придбати котельні вирішили у підприємства, що належить колишній дружині Мішалова – Олені. До речі, саме пані Олена Сусідка-Мішалова є власницею «Конкорд банку», який навіть відкрив кредитну лінію на фінансування цього проєкту.
Ба більше, без проведення будь-якого тендеру підрядником на встановлення та обслуговування цих котелень стала фірма «Мастер-Буд», яка належить батьку екссекретаря міськради Дмитра Мішалова і вже неодноразово фігурувала в корупційних скандалах.
В афері задіяні батько, ексдружина та сам В’ячеслав Мішалов. Але і це ще не все. Такі котельні працюють на твердому паливі, так званих пелетах. І як ви думаєте, хто постачає їх в комунальні заклади? Завод «Дніпропрес», що належить особисто пану Мішалову:
«Я колись придбав завод «Дніпропрес», він був майже банкрут, а тепер це успішне підприємство», – вихвалявся сам пан В’ячеслав в одному зі своїх інтерв’ю.
Тож маємо просто якийсь конфлікт інтересів «у кубі», адже у схемі задіяні колишня дружина, батько та особисто депутат Мішалов.
Та найголовніше, що вдалося дізнатись знімальній групі «СтопКору» під час перебування у Дніпрі – це те, що у частині навчальних закладів вказані котельні й досі не встановлені.