Уникайте обмороження: поради лікаря

15.01.2021 15:02   -

Верхній одяг та взуття не повинні бути тісними, а на вулиці не потрібно проводити багато часу під час морозів – це основні правила, яких потрібно дотримуватися, аби не отримати обмороження, каже лікар-комбустіолог вищої категорії КНП «Міська клінічна лікарня № 2» ДМР Сергій Стажевський.

«Цими вихідними у Дніпрі синоптики прогнозують значне похолодання. Варто пам’ятати, що низькі температури можуть нашкодити людині і навіть призвести до смерті. Обмороження можна отримати навіть якщо температура на вулиці 0 градусів за Цельсієм – за умови високої вологості. Навіть якщо ви добре вдягнені, більше ніж 30 хвилин на вулиці без необхідності проводити не потрібно – це може призвести до пошкодження тканин. Особливо це стосується людей поважного віку, дітей та людей із хронічними хворобами, що пошкоджують судини», – розповів лікар.

Сергій Стажевський наголосив: якщо вже людина отримала пошкодження тканин через холод, не потрібно займатися самолікуванням, адже це може призвести до ускладнень.

«Не можна розтирати кінцівки снігом чи вовняними предметами. Звичайно, потрібно зайти у тепле приміщення, почати зігріватися та викликати швидку, яка оцінить ваш стан та відвезе до хірургічного відділення, де лікують такі пошкодження», – каже лікар-комбустіолог вищої категорії.