Подвійне зростання стипендій для студентів з вересня 2026 року

З 1 вересня 2026 року розмір академічних стипендій для студентів і студенток в Україні збільшиться вдвічі. Відповідну постанову ухвалив уряд за ініціативою Президента України Володимира Зеленського з метою посилення матеріальної підтримки молоді. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Основні зміни у стипендіальному фонді
- У бюджеті на 2026 рік на стипендії виділено на 1,2 млрд грн більше, ніж у 2025 році.
- В закладах професійної освіти академічна стипендія підвищиться з 1 250 до 2 500 грн.
- У закладах фахової передвищої освіти – з 1 510 до 3 020 грн, а для спеціальностей з підвищеним розміром – до 3 860 грн.
- Вищі навчальні заклади отримають збільшення стандартної стипендії з 2 000 до 4 000 грн, а стипендії за спеціальностями з підвищеним розміром – до 5 100 грн.
Інші види стипендій та підтримка обдарованих студентів
- Іменні та академічні стипендії Кабінету Міністрів подвояться та складатимуть до 8 000 грн для студентів вищих навчальних закладів.
- Стипендії для переможців інтелектуальних конкурсів також зростуть удвічі, зокрема Президента України для олімпіад і конкурсів науково-технічної творчості.
- Учні і студенти мистецьких ліцеїв та закладів передвищої освіти отримуватимуть стипендії Президента у розмірі від 2 500 до 10 000 грн залежно від рівня навчання.
За інформацією Міністерства освіти і науки, збільшення стипендій допоможе студентам покрити витрати на проживання, харчування та транспорт, що особливо актуально для молоді з Дніпропетровщини.