Агрохімічний метод боротьби з амброзією у Дніпрі: які ділянки обробили та які результати отримали

23.07.2021 17:46   -
Автор:

У Дніпрі вже отримали перші результати застосування агрохімічного методу у боротьбі з амброзією та іншими карантинними рослинами. 23 липня представники департаменту екологічної політики та фірми-виконавця провели контроль раніше обробленої ділянки на вулиці Кротова біля школи № 25. Амброзія тут росла на узбіччі алеї, активно розповсюджуючись і на території навчального закладу.

«Заявку на оброблення ми отримали від районної адміністрації. Її склали відповідно до поданих мешканцями скарг. Ділянку обробили два тижні тому. Сьогодні ми бачимо результати від застосування агрохімічного методу, вони цілком задовільні», – зауважила начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Тетяна Левачова.

Експерт з державних випробувань препаратів для Мінприроди, представник фірми-виконавця Руслан Масненький продемонстрував, що саме відбувається із амброзією після оброблення: «При потраплянні препарату на карантинну рослину її розвиток припиняється та вона втрачає свою життєдіяльність. Також агрохімікат всмоктує пилок, перешкоджаючи його поширенню у повітрі. А якщо оброблення відбувається, коли в амброзії визріває насіння, то дія препарату не дає йому дозріти, завдяки чому наступного року не буде нових сходів. При цьому агрохімікат отримав дозвіл на постійну реєстрацію Держпродспоживслужби, не шкодить навколишньому середовищу, тваринам та людям».

Наразі фахівці проводять контрольний обхід оброблених ділянок на вулиці Кротова та обробляють сходи амброзії, що з’явилися після дощу. На черзі перевірка територій на вулицях Гайдамацького, Нахімова та Журналістів.

Результатами агрохімічного методу боротьби із карантинними рослинами задоволені й представники школи.

«Оскільки пішохідна зона є прилеглою до школи, то амброзія з легкістю розповсюджувалася і на території нашого закладу. Ми регулярно проводимо покоси, однак сталих результатів це не давало. Ми вдячні департаменту екології за дії, спрямовані на знищення цієї карантинної рослини», – сказала заступниця директора школи № 25 Дарина Матюшенко.