Збірна України розійшлася миром з Болгарією у товариській зустрічі

12.11.2021 08:37   -

Вперше за останні п’ять років збірна України з футболу зіграла на стадіоні «Чорноморець» в Одесі. Поєдинок проти Болгарії хоч і мав статус товариського, але став генеральною репетицією перед вирішальним матчем групової кваліфікації чемпіонату світу-2022 з Боснією і Герцеговиною, – повідомляє sport.ua.

З огляду на важливість спарингу, виконуючий обов’язки головного тренера української збірної Олександр Петраков виставив достатньо бойовий склад. Зокрема, наставник уперше з вересня випустив на поле лідера італійської «Аталанти» Руслана Маліновського, з яким конфліктував, але, схоже, все ж таки прийшов до консенсусу.

Україна – Болгарія: огляд та рахунок матчу 11.11.2021

З перших хвилин «жовто-сині» грали в сміливий атакуючий футбол, створюючи один за одним небезпечні моменти біля воріт суперника. Спочатку кілька разів непогано приклався до м’яча Олександр Зінченко, але в одному випадку йому трохи не вистачило влучності, а в іншому удар припав прямо в руки болгарському голкіперу.

Дикий нефарт і чергова нічия. Збірна України розійшлася миром з Болгарією
© Фото Павла Кубанова/УАФ

Вперше за останні п’ять років збірна України з футболу зіграла на стадіоні «Чорноморець» у Одесі. Поєдинок проти Болгарії хоч і мав статус товариського, але став генеральною репетицією перед вирішальним матчем групової кваліфікації чемпіонату світу-2022 з Боснією і Герцеговиною.

Фото Павла Кубанова/УАФ

Добре розганяв атаки на правому фланзі Андрій Ярмоленко, виводячи партнерів на дуже добрі ударні позиції. На 13-й хвилині вінгер зробив ідеальний навіс на воротарську лінію, куди набіг Олександр Зубков і пробив головою. Здавалося, що з такої забійної зони ворота точно будуть вражені, однак м’яч зрадливо пролетів над поперечиною.

Вже після наступної атаки голкіпер суперників капітулював, коли Тимчик на правому фланзі увірвався до штрафного майданчика та прострілив на Довбика – Артему, який вперше вийшов у стартовому складі національної збірної, залишалося лише підставити ногу, що він зробив, перебуваючи в офсайді. Лайнсмен зафіксував положення поза грою, тому взяття воріт не було зараховано.

Підопічні Петракова домінували, створювали моменти, повністю перегравали болгар за всіма статистичними показниками, але забити у першому таймі так і не змогли. А ось Болгарія своїм, по суті, єдиним шансом скористалася сповна, відкривши рахунок на 34 хвилині. Голкіпер гостей далеко вибив від воріт, у Матвієнка м’яч зрізався з ноги й злетів угору прямо над штрафним, а Тимчик та Бущан не зрозуміли один одного. У результаті Кірілов опинився на ударній позиції та вразив ворота.

У перерві Петраков зробив потрійну заміну: Бущан, Сидорчук та Довбик сіли на лаву запасних, замість них на поле вийшли Різник, Степаненко та Яремчук. Для талановитого воротаря полтавської «Ворскли» це була дебютна поява на полі у футболці національної збірної.

На початку другого тайму Олександр Зінченко знову продемонстрував індивідуальну майстерність, дуже класно пробивши здалеку, але болгар урятувала штанга. Потім в обороні українців стався ще один провал, яким, на щастя, суперники скористатися не змогли.

В середині другої половини зустрічі Ярмоленко ще двічі змусив воротаря суперників виймати м’яч із сітки, але турецька бригада арбітрів в обох випадках зафіксувала офсайд. І все ж таки за 11 хвилин до кінця основного часу Україні вдалося зрівняти рахунок. Степаненко підібрав м’яч на підступах до штрафного майданчика і точно пробив у дальній кут – цього разу у рефері не було підстав не вказати на центр поля.

Наприкінці поєдинку різниця в класі була ще очевиднішою, оскільки болгари підсіли фізично і грали буквально на виніс. Втім, велика кількість моментів ніяк не позначилася на табло, що зафіксувало нічийний результат.

1:1 – Україна не змогла здобути перемоги у спарингу, хоч і показала дуже цікавий футбол. Залишається сподіватися, що в офіційному поєдинку з Боснією проблем із реалізацією не виникне. У команди Петракова є п’ять днів, щоби провести роботу над помилками.