"Закосити" під Трампа: Коли Зе-команду атакують "тупі вівці"

20.08.2019 15:00

Скандал навколо хамського висловлювання мажоритарника від "Слуги народу" Максима Бужанського на адресу журналістки "Нового времени" Ольги Духнич втягує в свою орбіту нових дійових осіб.

Про це повідомляє Інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" із посиланням на "depo.ua".

"Чергова тупа вівця, що представляється журналісткою одіозного ЗМІ НВ, в інтерв'ю з представником "Слуги народу" заявила, що я ностальгую за СРСР і "часами Януковича". Розумію, що деякі колеги занадто стримані, щоб називати речі своїми іменами, тому прийду їм на допомогу. Тупа вівця з одіозного ЗМІ", – написав Бужанський. "Щось відповідати пану Бужанському – це як спроба з’ясувати відносини з голубом, який нагадив вам на рукав пальто", - відповіла майбутнього нардепу журналістка Духнич.

Ця історія розбурхала соцмережі. Заява Бужанського викликала переважно негативну реакцію, однак у нього знайшлися і захисники. Зокрема, колега зі "Слуги народу", журналіст з "плюсів" Олександр Дубінський, та телеведуча ZIKу Наталія Влащенко, в програмі якої "Народ проти" Бужанський працює резонером. Вона написала: "Якщо ти називаєш людину ватою, шанувальником Януковича, нудьгуючим за СРСР (а він сто разів говорив, що це не так - і пояснював як саме), то нема чого дивуватися, що він називає тебе "тупою вівцею з одіозного ЗМІ", оскільки це було оціночне судження в інтерв'ю. Ти - оцінку, він - оцінку. Ви – квити". У той же час колега Бужанського і Дубінського зі "Слуги народу", журналістка "1+1" Ольга Василевська-Смаглюк стала на бік медійників. "Не так давно Олег Ляшко обізвав мене "якоюсь дурною з плюсів". І що, де тепер Ляшко? Не рекомендую колегам ображати журналісток", - написала вона у "Фейсбук".

Зауважимо – це не перший й однозначно не останній конфлікт "слуг" із журналістами. Варто нагадати, як Зеленський назвав "хлопчиком" журналіста програми "Схеми" Михайла Ткача. А не так давно голова президентського Офісу Андрій Богдан заявив, що "класичні журналісти звикли самі себе усвідомлювати як суспільство. Але, як довела наша виборча кампанія, ми спілкуємося з суспільством без посередників, без журналістів". На це Богдану нагадали, що коли б не "1+1", то рейтинг Зеленського був би куди нижчий, аніж він отримав під час президентської виборчої кампанії.

А ще натякнули на схожість манери спілкування з медіа команди Зеленського та американського президента Дональда Трампа. Той прославився випадами на адресу окремих ЗМІ, тих, які його критикують. Він публічно називав телеканал CNN "ворогом народу", а його ведучого, Джима Акосту – грубіяном. А днями Трамп у своєму славнозвісному Twitter таврував американську журналістику "не більше ніж диявольською пропагандистською машиною, яка працює на Демократичну партію". Власне, щось подібне чуємо і від окремих "слуг народу" - всі, хто їх критикує, - "порохоботи".

Утім, до серйозного конфлікту із медіа-спільнотою Зе-команді ще довго. "Тупа вівця" від Бужанського – елемент майбутньої війни, але не її каталізатор. Бо, по-перше, у Зеленського не всі думають так, як Богдан. Прикладом чого можна вважати закриту зустріч із журналістами, яку президент провів у червні. На ній була присутня практично вся так звана медіа-тусовка, що багатьма витлумачилося як спосіб Банкової не лише піддобрити журналістів, але й вибудувати в майбутньому лінію розколу між лояльними медіа та всіма іншими. І поки що, коли не брати до уваги інциденти, як з Бужанським, переважна більшість ЗМІ щодо нової влади діють, як кошенята – покусують і водночас облизують.

А, по-друге, бунт борзописців супроти влади може виникнути в тому випадку, коли складеться три речі. Перша – у конфлікт з Банковою вступлять власники окремих медіа. Наразі такий конфлікт вимальовується лише з "Прямим", але навряд чи на його підтримку буде суголосся. Друге – коли очевидні непорозуміння між журналістами та владою стануть вигідними політикам. Простіше кажучи, коли на цьому можна буде заробити бали. Наразі скандал з Бужанським на свої стяги підняла лише "Європейська солідарність" та пов’язані з нею медійники. У той же час партія Вакарчука "Голос", де зібралися "нові обличчя", серед яких журналісти й громадські активісти, мабуть, ще мріє про співучасть у коаліції зі "Слугою народу". Тому з її табору – тиша.

Третя складова – позиція західних партнерів. Від різних правозахисних організацій за президентства Петра Порошенка на адресу української влади звучало достатньо нарікань. Поки ці організації вичікують, але, вочевидь, пауза триватиме лише до першого значного скандалу. А такий ризик дуже високий, враховуючи вірогідність збігу двох факторів: хамовитої манери спілкування з представниками преси, яку взяли на озброєння окремі нові "хазяї країни", та зацікавленості наших зовнішніх ворогів, насамперед, Росії у кардинальному перегляді позиції Заходу щодо України.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю