Заборона утворювати черги в магазинах, аби не псувати імідж президента

29.04.2021 06:38   -

В Туркменістані регіональна влада забороняє черги в державних магазинах, де товари продаються за субсидованими цінами. Черги у таких магазинах нібито “дискредитують” президента країни Гурбангули Бердимухамедова, – повідомляє Azatlyk Radiosy в середу, 28 квітня.

Нещодавно син президента країни Сердар Бердимухамедов, якого батько призначив віцепрем’єром Туркменістану, заборонив населенню збиратися в чергах перед магазинами столиці, тому що це “дискредитує імідж” президента. Придбати щось в державному магазині тепер можливо лише за записом і після дзвінка продавця.

В країні зараз важка економічна ситуація, і прибутки населення постійно падають. Велика частина громадян Туркменістану не може дозволити собі покупки у звичних магазинах чи ринках, а змушена купувати товари за субсидованими цінами у державних крамницях.

«Співробітники поліції не дозволяють шикуватися в чергу перед магазинами більш чотирьох чоловік. Товари також продаються через чорний хід, а не через головний вхід в магазин. Якщо хтось захоче протестувати, поліція загрожує заарештувати його і виключити з черги в якості покарання», – каже житель Туркменабад, що розмовляв 26 квітня з Азатлик.

Тепер громадянам потрібно реєструватися в магазинах і чекати, поки їм подзвонять і повідомлять, в який час їм потрібно прийти і купити продукти за субсидованими цінами. Зокрема, в столиці Республіки дозволені черги до чотирьох осіб, інші чекають свого часу в найближчих під’їздах.

За даними видання, в Туркменістані вже четвертий рік триває продовольча криза. Ціни в приватних магазинах і на ринках зростають, це змушує жителів країни з раннього ранку займати чергу, щоб купити продукти за субсидованими цінами.

У свою чергу, влада Туркменістану продовольчу кризу і наявність соціально-економічних проблем визнавати відмовляється.