За ексголову ДФС Романа Насірова внесли заставу, його звільнили з-під варти

25.05.2024 18:27   -

За колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова внесли заставу сумою 55 000 592 гривні. Він вийшов із-під варти, де перебував з 31 жовтня 2022 року. Про це повідомляє 49000 з посиланням на пресслужбу  Вищого антикорупційного суду.

Вийшовши з СІЗО, Насіров зобов’язаний виконувати процесуальні обов’язки. Зокрема, він має з’являтися за викликом до суду, не залишати Київ без відповідного дозволу, а також повідомляти про зміну місця проживання.

Крім того, він мусить носити електронний браслет і здати документи для виїзду за кордон. Також йому заборонили спілкуватися з деякими особами, визначеними ухвалою суду. Ці обов’язки Насіров повинен виконувати до 7 липня.

Варто зазначити, що суд сім разів зменшував заставу ексголові ДФС. Початковий її розмір становив 523 мільйони гривень.

Нагадаємо, що за версією слідства, упродовж 2015-2016 років Роман Насіров, як очільник ДФС, за допомогою свого радника отримав для себе та третіх осіб понад 722 мільйони гривень хабаря. За ці гроші він мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним агрохолдингу юридичним особам на суму понад 3,2 мільярди гривень. Слідство не називає імен, але за даними ЗМІ, йдеться про олігарха Олега Бахматюка, який був заступником фігуранта справи, а також євласником агропромислової компанії.

Крім того, у листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт. Екснардеп Онищенко, припускають слідчі, завдав шкоди державі на суму 2 млрд гривень, а Насіров допоміг йому відтермінувати сплату ренти за видобування корисних копалин.