З 27 травня садочки Дніпра поступово відновлюватимуть роботу

26.05.2020 16:12   -

Із 27 травня у Дніпрі почнуть відкриватися заклади дошкільної освіти у зв’язку з послабленням карантину. Від завтра запрацюють 13 закладів у різних районах міста: № 86, 206, 401, 402, 181, 219, 331, 7, 378, 163, 104, а також дошкільні відділення у НВК № 103, 144. Усі інші дитсадки відкриватимуться поступово з урахуванням їхньої готовності до вимог тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря України. Про це під час пресконференції повідомили представники управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

У садочках забороняється сухе прибирання приміщень (лише вологе), використання м’яких іграшок і килимів з довгим ворсом, проведення масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи. Окрім того, вводиться температурний скринінг усім працівникам закладу, дітям – при вході у садок і кожні 4 години.

«Із температурою понад 37,2 градуса працівника садочка не допускатимуть до роботи; дитину з підвищеною температурою (понад 37,2 градуса) до закладу не будуть приймати. У разі виявлення підвищенння температури тіла у дитини протягом дня її ізолюють та проінформують про це батьків і медичну установу. Батьки до будівлі закладу не допускаються, на території садка повинні бути у масках чи респіраторах. Обов’язковий масковий режим діятиме для його працівників, проведення та дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих на захист дітей, максимальне перебування вихованців на відкритому повітрі. Користування басейнами на період дії карантину забороняється», – розповіла завідувачка сектору дошкільної освіти відділу освітньої діяльності міського управління освіти Оксана Турчина.

Водночас є деякі питання, які дозволяють відкрити заклади частково. За словами начальниці міського управління освіти Оксани Салогуб, серед невирішеного залишається недопущення до роботи працівників старших за 60 років. Відповідно до постанови Кабміну така категорія людей підлягає самоізоляції.

«На сьогодні 20 % працівників закладів дошкільної освіти у місті – це особи 60 років і старші. Їх потрібно відсторони від роботи. А це свою чергу не дозволяє нам відкрити усі групи і повноцінно функціонувати садкам. На виконання протоколу міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій буде направлено запит до Кабміну, головного санлікаря для надання відповідних роз’яснень. Працівники деяких закладів дошкільної освіти закінчують проходження профілактичного медичного огляду та найближчим часом зможуть взятися до роботи», – наголосила Оксана Салогуб.

Зі свого боку головна спеціалістка відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Наталія Горіла наголосила на необхідності дотримання тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину.

«Заклади дошкільної освіти забезпечуються всім необхідним. Загалом решта садків відновлюватимуть роботу згідно з готовністю. Планується, що до 1 червня більшість закладів запрацює. Відповідну інформацію можна відстежувати на сайті департаменту гуманітарної політики міськради чи кожного дошкільного закладу», – підсумувала начальниця управління освіти Оксана Салогуб.

Поделиться

Категория: Новости, Общество

Теги: , , ,