З 21 жовтня міжрегіональним транспортом зможуть користуватися лише вакциновані або протестовані на COVID-19

13.10.2021 08:09   -

Кабінет Міністрів України посилив обмеження в роботі регіональних пасажирських перевезень. З 21 жовтня міжрегіональним транспортом зможуть користуватися лише вакциновані люди. Або пасажири з негативним ПЛР-тестом. Нововведення для областей, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки, – повідомляє урядовий портал.

«COVID-19 продовжує тримати в тонусі і медиків, і пересічних громадян. У розпалі чергова хвиля епідемії. Єдиний ефективний спосіб її побороти – вакцинація. Маємо бути свідомими та відповідальними», – зазначила в.о. начальника управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА Тетяна Куряченко. 

Під обмеження потрапляє автобусний, авіаційний і залізничний транспорт міжрегіонального сполучення. Зміни стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень.

Водії, члени екіпажу та пасажири повинні мати при собі один із документів. Зокрема, міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію від COVID-19. Повну або однією дозою.

Нещепленим людям потрібно показати актуальні результати ПЛР або експрес-тесту на коронавірус. Зробленого не пізніше, ніж за 72 години. Ще один варіант – довідка про одужання від цієї хвороби. Документи можна пред’являти у мобільному додатку державного порталу Дія.

Нововведення  не поширюватимуться на міські та внутрішньообласні перевезення.

У регіонах «червоної зони» діятимуть й інші обмеження. Для невакцинованих людей будуть недоступні заклади харчування, непродовольчі ринки та магазини, заклади культури, торгові центри. Відвідувачі та працівники повинні мати зелений COVID-сертифікат про повну вакцинацію.

Банки, заправки, аптеки, ветеринарні та продовольчі магазини працюватимуть без змін.

Імунізуватися у Дніпрі та області можна у пунктах масової вакцинації або кабінетах щеплень при амбулаторіях. Працюють мобільні бригади.

У Дніпропетровській області зробили 1 млн 260 тис щеплень. Понад 550 тис мешканців вакцинувалися двома дозами.