У Дніпрі обладнали Ситуаційний центр поліції

23.08.2018 17:45   -
Автор:

У Дніпрі коштом міста оснастили новий Ситуаційний центр поліції. Про це повідомляє інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на прес-службу міської ради.
На закупівлю техніки та обладнання з муніципальної скарбниці виділили майже 17 млн грн. Ще 6,5 млн грн – субвенція з бюджету Дніпра на реконструкцію будівлі центру. Ці роботи фінансували спільно з областю. Центр допоможе правоохоронцям більш оперативно розкривати злочини по гарячих слідах, адже саме сюди стікатиметься необхідна їм інформація. У роботу обладнання інтегровано й елементи програми мерії Дніпра «Безпечне місто»: правоохоронці мають доступ до наявних у Дніпрі 350 камер відеоспостереження. Поліцейські можуть бачити ситуацію наживо, а також користуватися архівними файлами, що зберігаються до 45 діб.
«У місті Дніпрі працюють найбільш якісні камери. Вони дозволяють чітко бачити номери машин і обличчя людей, що пересуваються в полі зору камер. Це підвищить безпеку та допоможе більш якісно взаємодіяти органам Національної та патрульної поліції з громадянами й органами місцевого самоврядування. Щоб підвищити рівень безпеки в місті та області, лише на програму «Безпечне місто» мерія вже виділила майже 27 млн грн», – зазначив секретар міськради Дніпра Олександр Санжара.
Комп’ютери операторів і поліцейських підключаються до трьох моніторів. Завдяки цьому вони можуть одночасно бачити відеомоніторинг, карти та перелік наявних завдань. Працівники центру також зможуть користуватися системою відеоаналітики Micro focus IDOL/ ViSAS. У режимі онлайн вона розпізнає номерні знаки та марки автомобілів, після чого аналізує дані та порівнює їх із базами МВС. Так можна швидко дізнатися, чи перебуває машина, зокрема, в розшуку або чи не викрадений цей транспортний засіб. Нині її вважають однією з найбільш ефективних систем в Україні. Це – 140 каналів моніторингу та аналітики. Наразі тестують і програму розпізнавання облич. Крім цього, у центрі працює спеціальна система телефонного зв’язку – Дніпро-МТ. Технологія, яку розробила дніпровська компанія «Монтекс», дозволяє не лише приймати та фіксувати дзвінки з усієї області на номер 102, а й перенаправляти їх на операторів центру «102» чи до будь-якого підрозділу поліції Дніпропетровської області. А ще з кімнати кризового центру можуть, зокрема, оперативно керувати нарядами й підрозділами поліції та виходити на відеозв’язок із будь-якою точкою країни.
23 серпня, під час робочого візиту до Дніпра, центр відвідав президент України Петро Порошенко.
«Не менш небезпечним є фронт із забезпечення порядку, який українські поліцейські та Національна гвардія тримають усередині країни. Як президент і верховний головнокомандувач сьогодні, крім слів привітання, хочу висловити слова щирої великої подяки поліції, яка з ризиком для життя і здоров’я тримає порядок на українських вулицях», – сказав Петро Порошенко.
Голова держави вручив поліцейським Дніпропетровщини 27 легкових автомобілів спеціального призначення Suzuki Vitara. Ними користуватимуться слідчо-оперативні групи та групи швидкого реагування.