Викликає параліч та судоми: в українських консервах виявлено небезпечну інфекцію
В українських консервах виявили інфекцію, яка викликає параліч та судоми. Від неї вже постраждав чоловік. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”.
На сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Києві заявили, що в Україні зафіксували випадок ботулізму через вживання рибних консервів. Постраждав мешканець Фастівського району Київської області. Лікарі думають, що інфекція викликана вживанням рибної консерви “Тунець у власному соку”. За словами потерпілого, він придбав консерви в одній з торговельних мереж столиці.
З 19 січня розпочали позаплановий захід державного нагляду (контролю) операторів ринку, які здійснюють обіг цієї продукції. Також будуть відбирати зразки для лабораторного дослідження.
Повідомляється, що цей продукт знято з реалізації до отримання результатів лабораторних досліджень. Вжито усі можливі заходи, щоб більше такі випадки не повторювалися. Який саме бренд виробляв консерви – поки невідомо.
Ботулізм: які має симптоми та чим небезпечний?
Заразитися ботулізмом можна при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями фруктів і овочів; неправильно консервованих продуктів; через ковбаси, шинку, копчену рибу.
Симптоми проявляються від кількох годин до кількох днів після впливу бактерій. Спочатку людина відчуває нудоту, з’являється блювота, шлункові спазми, судоми діарея або закреп.
У подальшому може виникнути параліч, який поширюється по тілу від голови до ніг.
Як вберегтися від ботулізму?
З метою запобігання випадків захворювання на ботулізм рекомендується дотримуватися наступних профілактичних заходів:
- Уникайте придбання в’яленої, копченої, солоної риби, а також консервованих та інших продуктів домашнього виготовлення на стихійних ринках.
- При купівлі в’яленої риби та консервів промислового виробництва навіть у магазинах звертайте увагу на їх зовнішній вигляд, умови зберігання та наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності.
- Утримуйтеся від вживання їжі із ємностей, які можуть бути джерелом ризику ботулізму, таких як роздуті бляшанки, банки із здутими кришками чи витіканням, а також тих, у яких відчувається неприємний запах.
- Уникайте вживання консервованих продуктів, які зберігаються понад рік або втратили термін придатності.
- Будьте обережні щодо якості продуктів, і у випадку сумнівів чи невпевненості у їх якості утримуйтеся від вживання.
- При консервуванні в домашніх умовах використовуйте тільки свіжі та якісні продукти. Овочі та фрукти слід ретельно очищати від мікрочастинок грунту та добре промивати. Дотримуйтеся температурного режиму при виготовленні консервів, стерилізуйте банки і кришки, а також додавайте відповідно до рецептури оцтову чи лимонну кислоту, оскільки збудник ботулізму не переносить кисле середовище.