Відновлення критичної інфраструктури потребує часу: комунальники Дніпра працюють цілодобово
У Дніпрі після масштабного блекауту цілком відновлено постачання води й тепла до осель містян. Однак робота цієї критичної інфраструктури повністю залежить від подачі електроенергії.
За словами головного спеціаліста відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антона Андрієнка, усі системи працюють, але залежно від аварійних відключень електроенергії можливі перебої з водопостачанням чи зменшенням тиску. Від цього залежить і подача тепла, оскільки у процесі використовується вода.
«Усі процеси життєдіяльності міста (електроенергія, вода, тепло) пов’язані між собою. За відсутності подачі електроенергії на об’єкти водопостачання на сто відсотків не можна гарантувати роботу об’єктів теплопостачання. Тому просимо містян з розумінням поставитися до ситуації. Усі служби працюють і докладають усіх зусиль, щоб у помешканнях містян були вода, тепло, світло. Водночас на правому березі продовжують встановлювати ємності з технічною водою та бурити свердловини на лівому березі на екстрені випадки», — підкреслив Антон Андрієнко.
Зі слів головного інженера комунального підприємства «Дніпроводоканал» Юрія Рескаленка, наразі водопостачання подається стабільно в усі райони міста.
«Робота насосних станцій водопостачання цілком залежить від стабільної подачі електроенергії. Там, де насосні станції підпадають під графіки аварійних відключень електрики, то є незначні перебої у подачі води, оскільки необхідно перезапустити систему. На це потрібно до години часу. Районним насосним станціям для стабілізації водопостачання може знадобитися трохи більше часу. У разі відключення від електроенергії насосних станцій водовідведення використовуємо пересувні генератори. Загалом рекомендуємо усім містянам на випадок екстрених ситуацій з відключенням електроенергії створити запас як питної, так і технічної води», — зазначив Юрій Рескаленко.
У місті працюють усі котельні. Однак ситуація може змінюватися щохвилини, оскільки продовжують діяти аварійні, віялові, екстрені відключення електроенергії.
«Через це є зупинки котелень. Усі процеси між собою пов’язані. Тобто, якщо немає води чи електроенергії, то не можемо подавати тепло до осель. Забезпечити усі 375 котелень генераторами неможливо, до того ж вони не вирішують питання цілком. Якщо немає водопостачання, генератор не допоможе. Наші фахівці постійно на зв’язку з енергетиками! Тому просимо наших абонентів з розумінням до цього поставитися. Завдяки цілодобовій роботі наших диспетчерів ми знаємо про кожне відключення об’єктів», — додала помічниця директора комунального підприємств «Теплоенерго» Анастасія Сухіна.