Верховна Рада ратифікувала угоду про «відкрите небо» з ЄС

17.02.2022 16:14   -

Стало відомо, що Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію угоди між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір (САП). Метою угоди є урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути.

За ратифікацію угоди проголосували 311 депутатів.

Угода має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – зменшити ціни на квитки.

Крім того, одним із наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України, наголошують в ЄС.

Зазначається, що угода встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та імплементаційні норми між сторонами, для поступового створення спільного авіапростору між Україною та ЄС та його державами-членами, що ґрунтується, зокрема, на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту навколишнього середовища, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах щодо соціальних аспектів.

Україна та ЄС підписали довгоочікувану угоду про Спільний авіаційний простір, відому як угоду про “відкрите небо”, 12 жовтня 2021 року.

Угода була парафована ще у 2013 році, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.

Нагадаємо, що Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір, відому як угоду про «відкрите небо».