Верховна Рада знизила з 20% до 14% ставку ПДВ для деяких видів агропродукції

17.12.2020 18:13   -

Верховна Рада знизила з 20% до 14% ставку ПДВ для деяких видів агропродукції, підтримавши в другому читанні законопроект №3656, – повідомляє Інтерфакс-Україна. Законопроєкт підтримали 255 народних депутатів.

Пільговий тариф втановлюється на операції постачання на митній території України та на ввезення до України сільськогосподарської продукції, в частині цільного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, зерен льону та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, а також цукрових буряків.

У цьому переліку є лише ті товари, які не продаються в роздріб, тобто ті, на які не може бути оподаткування ставкою ПДВ. ПДВ для таких товарів, як зерно або сира нафта, – це всього лише депозит, який потім або відшкодовується, або перетворюється в інші товари за ставкою 20% ПДВ“, – зазначив народний депутат Мар’ян Заблоцький.

Прийняття зазначеного Закону сприятиме підтримці сільгосптоваровиробництва в Україні, залученню інвестицій, оновленню основних фондів підприємств, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, захисту від необґрунтованого податкового навантаження на операції з постачання або продажу сільськогосподарської продукції, а також виведенню значної частини економіки з тіні“, – йдеться у пояснювальній записці до закону.