Вчителів вакцинуватимуть Pfizer, якщо “Слуги народу” не вкрадуть її для себе

18.05.2021 14:55   -

У вівторок, 18 травня, в Україну літаком доставили перші 122 850 доз вакцини Pfizer-BioNTech у рамках глобальної ініціативи COVAX. До кінця тижня ЮНІСЕФ доправить всього 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін’єкцій. Загальний обсяг партії – майже пів мільйона доз – повідомляє ЮНІСЕФ Україна.

Очікується, що 378 тис. доз вакцини буде для щеплення першою та другою дозою від COVID-19 працівників сфери освіти. Решту із вакцин направлять для пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації. 

Від імені COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

“Дуже важливо, що захист від цієї небезпечної інфекції зараз можуть отримати вчителі. Неможливо переоцінити роль освіти для благополуччя та розвитку кожної дитини.  Вакцинація вчителів – ключовий момент у забезпеченні якості та безперервності навчання під час пандемії”, – сказала голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та на відкритому повітрі

Ініціатива COVAX – це приклад безпрецедентної солідарності міжнародної спільноти, що має на меті забезпечити доступ до вакцин від COVID-19 для всіх країн світу.  В межах COVAX, ЮНІСЕФ та ВООЗ працюють над тим, щоб доставити більше вакцин для жителів України, спільно з урядами США, ЄС, Великої Британії, міжнародними установами – Агентством США з міжнародного розвитку(USAID) та Світовим банком, а також іншими донорами.

Вакцини Pfizer-BioNTech потребують особливих умов транспортування та зберігання – за температури в межах від -60 °C до -80 °C. Зберігання й логістику цієї та попередньої партій вакцин Pfizer-BioNTech від COVAX в Україні із дотриманням правильного холодового ланцюга забезпечить Агентство США з міжнародного розвитку(USAID). 

COVAX — глобальна ініціатива з пришвидшення розробки та виробництва вакцин від COVID-19 і забезпечення їхнього рівномірного розподілу у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. 

Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19 такий:

  • Працівники закладів освіти повідомляють керівників своїх закладів про своє бажання щепитися проти COVID-19.
  • Керівники закладів формують і направляють списки охочих щепитися до органів управління освітою місцевих рад, а ті – департаментам/управлінням освіти і науки обласних державних адміністрацій та Київської міської адміністрації.
  • Департаменти/управління освіти і науки надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій.
  • Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату й час, коли мобільна бригада приїде до їхнього закладу для щеплення колективу.

Уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.