В умовах карантину школи Дніпра готують до нового навчального року

11.08.2020 17:03   -

З першого вересня новий навчальний рік розпочнеться в умовах адаптивного карантину. Для цього в школах Дніпра встановлюють санітайзери, закуповують засоби для дезінфекції поверхонь, рідке мило, пірометри. Також масками буде забезпечений персонал школи. Усе це закуповується коштом міського бюджету.

«Батькам не потрібно хвилюватися. Усе, що необхідно для дезінфекції приміщень, їдалень, санвузлів – буде в кожній школі. Наразі запасів дезінфекторів вистачить приблизно на місяць, але ми проводимо закупівлі, аби у міста був необхідний запас, у разі, якщо карантин триватиме довше», – зазначив в. о. начальника відділу технічного нагляду департаменту гуманітарної політики Олександр Аджимян.

Для максимальної безпеки учнів у новому навчальному році їм не доведеться ходити по кабінетах – вчителі приходитимуть у класи, розповідає директорка СШ №134 Лариса Кульбач. Також у школі нанесено розмітку для дотримання дистанції між школярами.

«У нашій школі навчається 1,5 тис. дітей. Зараз разом із педагогічною та батьківською радами ми обговорюємо можливість навчання дітей у підзміни, аби одночасно така велика кількість дітей не знаходилась у школі. У їдальні діти також знаходитимуться по черзі – спочатку одні класи, потім інші. Через це в наших дітей і перерви проходитимуть у різний час, з різницею в 10-15 хвилин. Нам всім доведеться працювати в нових умовах з вересня, але школа повністю забезпечена всім необхідним для безпеки дітей», – каже Лариса Кульбач.

Тривають у Дніпрі й заплановані капітальні ремонти. До 1 вересня заплановано завершити реновацію Навчально-виховного комплексу № 106, Навчально-виховного комплексу № 148, Спеціалізованої школи № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов, Середньої загальноосвітньої школи № 105. Також до кінця року планується закінчити роботи в Середній загальноосвітній школі № 124. При цьому, у Середній загальноосвітній школі № 15 роботи будуть тривати і в 2021 році.

«У 15 закладах загальної середньої освіти тривають капітальні ремонти їдалень і санвузлів, з яких у 12-ти роботи будуть завершені до 1 вересня, а саме: СЗШ № 15, СЗШ № 46, СЗШ № 135, СЗШ № 143, СЗШ № 147, НВК № 99, НВК № 111, НВК № 130, НВК № 131, НВК № 137, НВК № 138, НВК № 139. Ще в трьох школах ремонти повинні закінчитися протягом вересня: СЗШ № 39, СЗШ № 67, СЗШ № 96», – каже в. о. начальника відділу технічного нагляду департаменту гуманітарної політики Олександр Аджимян.

Як розповідає директор КЗО HBK №139 Владислав Полушкін, у цьому навчальному закладі капітального ремонту не було 30 років, тож санвузли та їдальня були застарілі.

«Не зважаючи на коронакризу та світовий економічний спад, у нашому місті органи місцевого самоврядування виконали свої соціальні зобов’язання – в нашій школі вперше за всю історію існування зробили капремонт санвузлів та триває ремонт їдальні. Зокрема, у санвузлах встановили безконтактні крани, а це теж додаткова безпека для дітей в умовах адаптивного карантину. У їдальні найскладніші роботи з демонтажу вже зробили, зараз триває монтаж. Першого вересня, я гадаю, діти будуть приємно вражені», – каже Владислав Полушкін. Довідка.

У Дніпрі налічується 155 комунальних закладів загальної середньої освіти (серед них 34 навчально-виховні комплекси з дошкільним відділенням), 2 спеціальні заклади для дітей з особливими освітніми потребами (ССЗШ № 90, НРЦ «Надія»). З 1 вересня 2020 року запланована кількість учнів загальноосвітніх закладів Дніпра буде складати понад 102 тис. дітей, серед яких першокласників – 10 593 дитини.