В українців 1 серпня “згорять” паспорти: хто під загрозою та як цьому запобігти

07.07.2023 08:02   -

В Україні відновили строки для вклеювання фотографій у паспорт. Громадянам, яким виповнилося 25 чи 45 років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022, необхідно зробити це до 1 серпня 2023 року.

В іншому разі паспорт “згорить” і підлягатиме обміну на id-картку. Відповідне попередження опублікували у Telegram Міністерства внутрішніх справ України.

Зазначається, що вказану норму повернули у зв’язку з рішенням Уряду про скасування карантину, запровадженого через пандемію COVID-19, з 1 липня 2023 року.

Принагідно нагадаємо, що посмішка під час фотографування на паспорт, внутрішній і закордонний, може закінчитися для вас затягуванням з оформленнями необхідного документу і купою нервів. Основною причиною заборони посмішки є запровадження програмного забезпечення для розпізнавання обличчя в аеропортах та інших пунктах пропуску. Попри те, що люди легко впізнають один одного, незалежно від виразу обличчя, машинам потрібна додаткова допомога.

Раніше стало відомо, що з українських паспортів хочуть прибрати російську мову. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що паспорт України старого зразка має відповідати нормам мовного закону.