В Україні почала діяти заборона продажу звичайних та е-сигарет з ароматизаторами
З 11 липня почав діяти новий закон, який додає купу обмежень для тютюнового бізнесу. Відтепер, так звані одноразки та цигарки з ароматами продавати не можна. Також заборонена зовнішня реклама гаджетів для нагрівання тютюну. Всі ці ароматні девайсимають зникнути з магазинів.
Закон дав 12 місяців на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів. Термін завершився, і зараз заборона повністю набула чинності. Деякі винахідливівласники бізнесу придумалинові варіанти продажу рідин, так звані “Самозаміси”. Насправді таким варіантом користується більшість курців.
Новину про те, що одноразки та електронні сигарети зникнуть з полиць магазинів, дніпряни сприймають по-різному.
“Мені від нього ні холодно, ні жарко, адже я ними не користуюся і взагалі не курю”.
“Я вживаю IQOS та стіки зі смаком, тому що це дозволяє мені легше переживати ці події, що відбуваються”.
“Я не вивчала це питання ґрунтовно, щоб дати однозначну відповідь, чи шкодить куріння здоров’ю. Однак, я вважаю, що кожна людина має право на власний свідомий вибір. Це означає, що кожен сам вирішує, курити йому чи ні, зі смаком або без”.
Журналісти ДніпроТV намагалися поспілкуватися з працівниками магазинів, втім переважна більшість просто відмовили їм. Розмовляють лише не на камеру. А деякі магазини відкрито повідомляють клієнтам про зміни.
Вживання тютюну одна з основних причин смертності, якій можна запобігти – йдеться у пояснювальній записці до нового закону.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі, а в Україні щорічні втрати становлять близько 130 тисяч людей.
“Не менш важливою є заборона всіх форм реклами, які зараз розповсюджуються на нові тютюнові вироби та вироби, що містять нікотин. Те, що заборона поширюється й на пристрої для вживання нікотину, також є достатньо прогресивним кроком, адже це була сіра зона законодавства. Вироби для вживання нікотину тепер чітко потрапляють під цю заборону”, – зазначив національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні Андрій Скіпальський.
Отже, головним фактором заборонє зниження привабливості електронних сигарет серед молоді та запобігання їх початку вживання.
“Куріння – це, перш за все, залежність, а не просто погана звичка. Це не спосіб самоствердження, а серйозна проблема, яка потребує лікування. Щоб не витрачати кошти на лікування наслідків куріння, нам необхідно вживати заходів для його попередження”, – сказала начальниця відділу з питань профілактики та інфекційних захворювань, обігу наркотичних засобів МОЗ України Тетяна Скапо.
За порушення закону передбачена відповідальність: штраф розміром 20 000 гривень, а за повторне порушення протягом року 50 000 гривень.
Джерело: ДніпроТВ