В Украине будут внедрять малые модульные ядерные реакторы

11.06.2019 19:00

"Энергоатом" подписал трехстороннее соглашение, предусматривающее создание международного консорциума, который будет способствовать внедрению в Украине технологии малых модульных реакторов SMR-160.

Об этом сообщает Интернет-издание "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" со ссылкой на пресс-службу НАЭК "Энергоатом".

"В понедельник 10 июня в штаб-квартире Holtec International - г. Камден (штат Нью-Джерси, США) подписано Соглашение о партнерстве между НАЭК "Энергоатом", ГНТЦ ЯРБ и Holtec International. Подписанное трехстороннее соглашение предусматривает создание международного консорциума, целью которого является содействие деятельности относительно внедрения в Украине технологии малых модульных реакторов (ММР) SMR-160", - говорится в сообщении.

Работа над проектом была начата еще в октябре прошлого года, и ныне стороны согласовали все необходимые условия для его старта.

Деятельность консорциума, в частности будет заключаться в анализе нормативной документации, используемой при разработке проекта энергоблока с реактором SMR-160; анализе проекта АЭС с энергоблоками SMR-160; подготовке документов для принятия решения на национальном уровне относительно внедрения реакторной технологии SMR-160 в Украине.

Как сообщалось, еще в 2017 году руководитель Holtec International Крис Сингх обратился к президенту Украины с предложением создать в Украине хаб по распространению в Европе, Азии и Африке технологии малых модульных реакторов с локализацией производства оборудования для них на украинских предприятиях. Технология ММР признана одним из наиболее перспективных направлений в строительстве атомных электростанций. Такие реакторы имеют значительно более высокий уровень безопасности по сравнению с традиционными типами реакторов за счет отсутствия в них оборудования, которое требует внешнего электроснабжения, а также за счет систем пассивной безопасности. Общемировой рынок ММР после 2025 года оценивается примерно в 1 трлн долларов.

В 2018 году НАЭК "Энергоатом" и Holtec International подписали меморандум о взаимопонимании относительно сотрудничества в использовании малых модульных реакторов SMR-160 в Украине.

Комментарии
Последние записи в блогах

У приміщенні Дніпропетровської митниці ДФС, відбулася робоча зустріч керівництва митниці з представниками суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та компаніями - членами Європейської Бізнес Асоціації, за участі представників Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Головною метою проведення зустрічі стало обговорення питань організації та координації практичних заходів у рамках проведення операції «Бастіон».

Крім того, учасники обговорювали актуальні питання, які виникають під час здійснення митних формальностей та необхідні організаційні заходи для їх вирішення.

Нагадуємо, що 03 червня 2019 року на території України розпочалася операція «Бастіон», метою якої є протидія незаконному ввезенню товарів на митну територію України, виявлення та припинення порушень митного та податкового законодавства, перекриття каналів незаконного потрапляння товарів на внутрішній ринок країни тощо. В операції задіяні всі підрозділи ДФС, а саме: митний, податковий блоки та податкова міліція.

Операція «Бастіон» у першу чергу направлена на боротьбу з тіньовою економікою, легального бізнесу вона не торкнеться.

Дніпропетровська митниця ДФС є відкритою для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності і буде продовжувати здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення сприятливих умов для зовнішньоекономічної діяльності підприємств.

 

 

Подробнее

На сьогодні 36 Центрів обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надають 31 вид адміністративних послуг. Впродовж січня – травня 2019 року ЦОП області надано майже 151,7 тисяч таких послуг.

Діяльність ЦОП Дніпропетровщини забезпечують 269 працівників.

Нагадаємо, що з місцями розташування та графіками роботи ЦОП Дніпропетровської області, а також із вичерпним переліком послуг можна ознайомитись на суб - сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до Закону України від 23 листопад 2018 року № 2629-VIII «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 01 липня 2019 року будуть діяти нові розміри прожиткового мінімуму.

Так, з 01.07.2019 прожитковий мінімум на одну особу становитиме 1 936 гривень.

Слід зазначити, що зміна розміру прожиткового мінімуму не вплине на ті показники, що встановлюються Податковим кодексом України (далі – ПКУ) залежно від його розміру на 1 січня звітного податкового року, зокрема на:

● штрафні санкції відповідно до статей 120 та 128¹ ПКУ;

● ставки єдиного податку для 1 групи платників;

● розмір податкової соціальної пільги та розмір доходу, до якого вона застосовується тощо.

 

Подробнее

Днями у актовому залі Західно-Донбаськогоуправління ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено кущовий семінар за участі фахівців Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Під час заходу платники податків дізнались про останні зміни, які відбулись у податковому законодавстві. Також на семінарі обговорювались інші актуальні питання: особливості застосування спрощеної системи оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, земельного податку та орендної плати.

Увагу присутніх було акцентовано на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщені на веб-порталі ДФС України.

Окрему увагу приділено питанню легалізації трудових відносин та неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та заходам у рамках операції "Урожай", які направлені на протидію оборудкам у сфері земельних відносин, максимального залучення до декларування отриманих доходів,  підвищення рівня виплати заробітної плати..

Наприкінці заходу податківці відповіли на запитання присутніхта надали  актуальну друковану продукцію.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет