В Харківській області немовлят за $60 тисяч продавали за кордон

27.07.2021 09:20   -

У Харківській області СБУ викрила міжрегіональну групу зловмисників на чолі зі столичними репродуктологами. Ділки налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто в межах програми сурогатного материнства, – повідомляє Служба безпеки України.

Дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у $60 тисяч.

До складу групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини. Зловмисники допомагали іноземцям оформити фіктивний шлюб з українками. Згодом «свої» медики офіційно засвідчували «безпліддя» дружини. А це — підстава для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Далі шукали кандидаток на сурогатне материнство. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали. І іноземець формально отримував право на вивезення дитини за кордон.

Окрім іншого, СБУ виявила факт недбалого ставлення медиків до своїх обов’язків. Це призвело до смерті новонароджених.

У межах кримінального провадження провели обшуки у центрі репродуктивної медицини та за місцем проживання учасників схеми. Під час обшуків вилучили документи, телефони та комп’ютери із доказами їхньої «діяльності».

Зловмисникам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.