В Дніпропетровській області шахрайка за тисячу гривень виготовляла фальшиві довідки про відсутність COVID-19

31.03.2021 08:54   -

На Січеславщині поліція викрила жінку, яка продавала фальшиві довідки з негативним результатом щодо інфікування коронавірусом, – повідомляє портал МВС.

За 1000 гривень замовник міг отримати відповідний сертифікат без проходження тестування.

«Впродовж березня до поліції надходили звернення від громадян про те, що невідомі використовують бланки відомих медичних лабораторій та надають підроблені довідки. Під час перевірки отриманої інформації правоохоронці з’ясували, що до розповсюдження готових довідок причетна 41-річна мешканка Кривого Рогу. Як з’ясувалося, зловмисниця розклеювала по місту оголошення про надання довідок про відсутність у людини коронавірусної хвороби, після чого реалізовувала їх. При цьому замовникам відповідне медичне дослідження не проводилось. У такий спосіб можна було отримати сертифікати для виїзду громадян за кордон, а також довідки, що могли бути використані за місцем вимоги», – розповіли у поліції.

В ході слідчих дій правоохоронці з приміщення квартири вилучили три довідки про проходження тестів з відтисками печатки лабораторій, понад 50 тис. гривень, “чорнові” записи, мобільні телефони та банківську картку.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

В рамках досудового розслідування правоохоронцями призначено ряд експертиз, вживаються заходи, направлені на встановлення причетності інших осіб до злочинної діяльності. Також вирішується питання про вручення жінці повідомлення про підозру.