Унікальна набережна на Шолохова та з нуля побудований міст на Монастирський острів: у Дніпрі представили проєкти реконструкцій
![](https://glavnoe.dp.ua/wp-content/uploads/2021/06/img_2353-scaled.jpg)
У Дніпрі продовжують розвивати місцевий простір. Архітектор Сергій Дербін представив одразу три проєкти-реконструкції: з нуля побудують пішохідний міст на Монастирський острів, замість хащів Ломівська набережна матиме два пішохідні мости та зони відпочинку, також оновлять пішохідну зону від Набережної Заводської до ж/м Покровський.
Реконструкції набережних здійснюватимуть обов’язково з капітальним укріпленням проти зсувів. На цьому наполягає міська влада – після руйнування через рясні опади Січеславської Набережної, яку ремонтували ще у 2005 році.
Один з наймасштабніших планів – новий пішохідний міст, який поєднає парк Шевченка з Монастирським островом. Він буде дворівневий: на першому (верхньому) – зона для пішоходів та тих, хто користується самокатами й велосипедами – так званий міст-бульвар. На двоколісних курсуватимуть посередині мосту, а люди зможуть пересуватися біля огорожі (уся зона завширшки у 20 метрів). До того ж він буде зелений: прямо на мосту-бульварі ростимуть дерева. Другий рівень (нижчий) тільки для транспорту, і він буде набагато вужчий – 6 метрів. Споруда матиме і сходинки, і ліфти.
![](https://glavnoe.dp.ua/wp-content/uploads/2021/06/img_2327-1110x740.jpg)
«Зараз міст на стадії ескізного проєктування. Реалізовувати його планують наступного року. Споруда йтиме впритул до монумента Кобзарю», – поділився архітектор та автор проєктних пропозицій Сергій Дербін.
Реконструкція чекає і на ще одну частину набережної: замість хащ і пішохідної доріжки по вулиці Шолохова, що на житловому масиві Ломівський, за проєктом буде унікальна для Дніпра дворівнева набережна з двома пішохідними мостами. Вона з’явиться від материкової частини і до кінця каналу – так званої заповідної частини.
![](https://glavnoe.dp.ua/wp-content/uploads/2021/06/img_2301-1110x740.jpg)
«Тут буде пішохідна зона та комфортний доступ до води. Обов’язково укріплять схил, проведуть низку робіт проти зсувів. Зроблять дитячі майданчики, зони для самокатів та велосипедів. Вони, до речі, з пішохідною зоною не перетинатимуться. Територія забудови – кілометр», – зазначає автор проєктних пропозицій.
Місцевий мешканець Микола, який щоранку прогулюється тут з дитиною, більше за все хоче, щоб були дитячі майданчики та комфортний прохід до зеленої зони: «Мріємо роками про благоустрій території. Коли зроблять це, ми навіть не будемо виїжджати за межі Дніпра».За наявним уже проєктом з’єднається Набережна Заводська з ж/м Покровським. «Тут пішоходи не перетинатимуться із власниками двоколісних. Знову будуть окремі доріжки. За оновлення візьмемося у 2023 році», – підкреслив Сергій Дербін.