Українці зможуть вимагати безкоштовне встановлення лічильників газу

09.01.2019 12:30   -
Автор:

Газорозподільні компанії зобов’язали безкоштовно встановлювати газові лічильники без обмежень або умов. Таке рішення виніс Верховний суд України, зазначивши, що населення вже сплатило лічильники при оплаті послуг.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на «ua.news».
Детально правову позицію Велика палата Верховного суду пояснила, розглядаючи справу №214 / 2435/17, яке стосувалося спору жителя багатоквартирного будинку з ПАТ «Криворіжгаз».
«Зі змісту статті 6 закону №3533-VI вбачається обов’язок встановлення відповідними суб’єктами господарювання – газорозподільними організаціями, лічильників для такої категорії споживачів природного газу, як населення, у вигляді приладів обліку природного газу, що дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем. При цьому такі споживачі не зобов’язані знаходити джерела фінансування зазначених приладів і робіт, оскільки відповідне фінансування вже закладено в тариф на оплату спожитого газу», – вирішив суд.
Юрист Ростислав Кравець пояснив, що згідно буквального трактування закону, споживачі мають право на безкоштовну установку лічильника, якщо газ використовується для побутових потреб, а в інших випадках було передбачено оплату. Але тепер суд ухвалив рішення на користь населення.

ПоделитьсяКатегория: Новости

Теги: , ,