Українську морську піхоту готуватимуть Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія
Наступного року Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія долучаться до проведення курсів підготовки особового складу та підрозділів ВМС ЗС України.
Про це йшлося під час зустрічі Командування ВМС ЗС України з представниками штабу британської тренувальної місії “Орбітал”, – повідомляє ВМС ЗС України.
Зазначається, що сторони обговорили координацію спільних заходів з підготовки особового складу й підрозділів національного військового флоту на наступний 2021 рік із залученням іноземних інструкторів.
“Під час зустрічі обговорено організацію необхідних для української сторони курсів, розглянуто можливість їх проведення й надано відповідні пропозиції через штаб тренувальної місії ЗС Великої Британії «Орбітал», який узяв на себе функції координації й забезпечення запропонованих заходів для ВМС ЗС України від держав-партнерів”, – йдеться в повідомленні.
Загалом очікується, що наступного року до проведення курсів підготовки особового складу й підрозділів ВМС ЗС України залучаться такі держави-партнери України, як Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія.
Наразі для українського флоту пріоритетом є:
- підготовка корабельно-катерного складу;
- підрозділів морської піхоти;
- оперативна підготовка штабних офіцерів.
При цьому планується, що значну увагу приділятимуть підготовці інструкторів ВМС ЗС України за різними напрямками.
Головна ідея проведення курсів підготовки із залученням іноземних інструкторів полягає у підвищенні бойових та оперативних спроможностей національного флоту”, – наголосили в ВМС ЗС України.
Як повідомила представниця командування підготовки Командування ВМС ЗС України Оксана Сторожук, у 2021 році для особового складу Флотилії та Морського командування ВМС ЗС України заплановано провести курси з підготовки вахтових офіцерів, питань висвітлення надводної обстановки, логістичного й оперативного планування, а також очікується менторська допомога з питань боротьби за живучість корабля.
“Для морської піхоти сплановано курси з підготовки снайперів, контрснайперської боротьби, амфібійних операцій і практичних дій в урбанізованій місцевості й в умовах поганої видимості. Крім того, очікується, що будуть курси підготовки для морської авіації та інструкторів Водолазної школи”, – розповіла Оксана Сторожук.
У рамках візиту британські партнери оглянули інфраструктуру частин і підрозділів ВМС ЗС України, особовий склад яких залучений до проведення заходів у межах операції “Орбітал”.