Українська армія матиме ефективну “Шилку” проти ворожих БПЛА

25.11.2020 19:38   -

Міноборони збирається замовити дві партії модернізованих 3СУ-23-4М-А1 «Шилка». Цю інформацію підтвердив Генеральний директор ДП завод «Арсенал» Ігор Волощук. Він відзначив, що Міноборони зацікавлене в цьому озброєнні й надає всю необхідну підтримку, – інформує прес-служба Міноборони.

“Контракт перебуває в стадії укладання. Всі необхідні матеріали передані нам Міністерством оборони. За планом контракт має бути укладений найближчим часом в рамках держзамовлення цього року. Також, додатково, розглядається замовлення на певну кількість одиниці цієї техніки в ДОЗ-2021”, — прокоментував хід роботи над замовленням Ігор Волощук.

У Міністерстві оборони України зазначили, що з метою комплектування зенітних підрозділів Збройних Сил України модернізованою ЗСУ-23-4М-А1, виконання цього заходу включено до державного оборонного замовлення на 2020 рік.

В умовах обмеженого фінансового ресурсу, у тому числі через наслідки карантинних заходів, підприємство здійснило підготовку виробничої бази. Відповідна робота розпочалася ще у 2019 році та у листопаді цього року надало Міністерству оборони України необхідні розрахунки з висновками для підготовки проєкту державного контракту.

Перший контракт з ДП завод «Арсенал» за планом буде укладений вже в поточному році.

Дослідний зразок модернізованої на ДП Завод «Арсенал» зенітної самохідної установки ЗСУ-23-4М зенітно-артилерійського комплексу «Шилка» пройшов вирішальні відомчі випробування. Згідно із зареєстрованим у Міністерстві оборони рішенням, тепер 3СУ-23-4М-А1 готовий до дослідної експлуатації, повідомляє mil.in.ua.

Наголошується, що модернізація ЗСУ, проведена державним підприємством Завод «Арсенал» за власні обігові кошти, передбачала встановлення на установку нової багатофункціональної радіолокаційної станції «Рокач-АС» замість наявної РЛС і заміну спеціалізованої аналогової обчислювальної системи на сучасну цифрову. Також установку обладнали навігаційною системою, системою забезпечення та блоком цифро-аналогових перетворювачів.

РЛС «Рокач-АС» на модернізованій 2А6 “Шилка”

«Рокач-АС» здатна працювати в режимах кругового огляду, пошуку і автосопровождения. РЛС впевнено виявляє і супроводжує навіть БПЛА з ефективною поверхнею розсіювання близько 0,01 кв.м на відстанях до 7 км.

Новий радар значно перевершує можливості свого попередника. Так, якщо сектор сканування старої РЛС був 15 градусів, а при супроводі ширина діаграми спрямованості була 1 градус, то в новому радарі огляд простору здійснюється вже одночасно в секторі 18 градусів як по азимуту, так і по куту місця. Ця особливість дозволила вирішити важливу проблему, яка була пов’язана з функціонуванням попередньої штатної РЛС – тривалий час пошуку і виявлення цілей як по цілевказівки, так і в автономному режимі.

Якщо раніше радар 1РЛ33М займав весь периметр вежі в всередині «Шилка», то зараз це невеликий пристрій розміщений зверху в контейнері. З’явилося чимало місця в середині машини, не тільки створює комфортні умови для перебування екіпажу, а й дозволяє встановлювати додаткове обладнання, наприклад, систему життєзабезпечення екіпажу.

Встановлення оптичної електронної станції

Другий варіант модернізації в додачу до нової РЛС передбачає оснащення «Шилки» ​​оптико-електронної системи, яка має в своєму складі тепловізійний і телевізійний канали, а також лазерний далекомір.

Оптико-електрона станція на модернізованій 2А6 “Шилка”

Вона призначена для виявлення, автоматичного супроводу, видачі координат і параметрів цілей в цифрової обчислювальної системи в автоматичному чи напівавтоматичному режимах.

Система дозволяє здійснювати моніторинг повітряного простору, а також контроль за враженням цілей. Вона здатна забезпечувати захоплення цілей і їх автоматичний супровід на відстані до 10 км. Виявляти цілі система може на дальності до 12 км.

Встановлення зенітних керованих ракет

Третій варіант модернізації – модернізація зі встановленням зенітних керованих ракет ближнього радіусу дії.

Модернізована 2А6 “Шилка” вигляд позаду де добре видно ракетний модуль Фото: Defense Express

В додаток до цього на зенітній артилерійські установці з’явився ракетний канал – на модернізованій 2А6 встановлено модуль з 4-ма зенітними керованими ракетами, дальність ураження цілей яких складає 5 км.

Нагадаємо, Державне підприємство Завод «Арсенал» за договором з Міністерством оборони проводить дослідно-конструкторську роботу, спрямовану на модернізацію зенітної самохідної установки «Шилка» ще з 2015 року. У 2017 році перший варіант модернізованої ЗСУ-23-4М був представлений на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2017». Модернізація запланована в трьох варіантах. Другий варіант модернізації додатково до нововведень першого передбачає встановлення устаткування на установку оптико-локаційної системи. У третьому варіанті до переваг першого і другого варіантів додається ракетний канал із чотирма ракетами «Ігла».