Україна знову купуватиме електроенергію в країни-агресора

10.01.2021 20:47   -

Україна відновила закупівлі електроенергії в Російської Федерації. Про це повідомив народний депутат  від фракції  “Європейська солідарність” Володимир Ар’єв.

За словами нардепа, уряд дозволив доступ на український енергоринок електроенергії російського походження. І це при всіх проблемах української енергетичної галузі – у 2020 році на ремонт поставили третину всіх енергоблоків українських АЕС, чим зменшили виробництво елекроенергії основним і найдешевшим українським виробником – НАЕК “Енергоатом”.

“… з 1 січня регулятор НКРЕКП відкрив доступ на український ринок російської та білоруської (читай, теж російської) електроенергії, якраз після запуску білоруської АЕС в Острівці, збудованої на кошти російського “Росатома”. Тобто: українську дешеву електроенергію зупиняють, російську закуповують. І за все це теж заплатять українці після підвищення тарифів“, – написав депутат у Фейсбук.

Окрім того, нардеп повідомив про те, що на тлі подорожчання електроенергії для населення, наближені до президента олігархи (Коломойський) отримали змогу купувати енергію за нижчими, оптовими цінами.

Тарифи на електроенергію збільшили паралельно з двома подіями. Перша – так званий, аукціон на оптову купівлю електроенергії від “Центренерго”. де 2% всієї генерації країни пішло бізнес-партнеру Зеленського олігарху Коломойському за 1,16 грн кВт/г при тарифі для населення 1,68 грн, а з квітня – 3,48 грн.“, – написав Ар’єв.