У рейтингу оцінки місцевої влади Дніпро обійшов Київ, Одесу і Запоріжжя – рейтинг міст

19.09.2021 09:27   -

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно із Соціологічною групою “Рейтинг” провів сьоме всеукраїнське муніципальне опитування у 24 містах, щоб оцінити задоволеність жителів міст якістю послуг, ставлення до органів влади та вплив пандемії коронавірусу. У період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області) фахівці опитали 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше.

Опитування демонструє високий рівень довіри до діяльності місцевої влади. У декількох регіонах громадяни дуже схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість і місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади.

Найбільше задоволені загальним станом справ у місті мешканці Хмельницького, Вінниці, Чернігова, Тернополя та Івано-Франківська. Дніпро за цим показником посідає 13-те місце, випередивши Київ, Запоріжжя та Одесу. Більшість дніпрян позитивно оцінюють розвиток міста (47%), тоді як 24% опитаних вважають, що справи ідуть не в потрібному напрямку.

Опитування також продемонструвало досить високу оцінку мешканцями Дніпра діяльності міського голови та міської ради. За цим показником Дніпро посів 10-е місце, випередивши Харків, Львів, Київ та Одесу. За даними опитування, міському голові у Дніпрі позитивну оцінку дають 60% мешканців, а місцевій владі загалом – 54% опитаних.

Рейтинг також обробив дані і оцінив ставлення мешканців міст до вакцинації. Понад 50% дорослих у всіх опитаних містах вважають пандемію коронавірусу серйозною загрозою, особливо для власного здоров’я та їх сімей. При цьому у багатьох містах небажаючих вакцинуватися більше, аніж бажаючих. У таких містах, як Львів, Вінниця та Суми, відзначається відносно вищий рівень бажаючих отримати вакцину, тоді як у Маріуполі, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі – навпаки.

Як правило, менше вагаються старші особи та чоловіки, а також ті, хто вище оцінюють якість медичних послуг. Серед основних причин небажання вакцинуватися – страх побічних ефектів та недовіра до ефективності вакцини. А серед охочих зробити щеплення більшість обрали б вакцину, виготовлену у США або ЄС.