У міськраді розповіли, як реалізується програма «Дніпро – безпечне місто»

20.02.2018 14:30   -
Автор:

У місті продовжують комплексно запроваджувати програму «Дніпро – безпечне місто». Вона передбачає відновлення та модернізацію вуличного освітлення, світлофорних об’єктів, нанесення дорожньої розмітки, встановлення огорожі, що відділяє пішохідну зону від проїжджої. Ці роботи фінансуються коштом міського бюджету.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
Так, з минулого року у місті почали масштабно осучаснювати світлофори, їх об’єднали у єдину спільну мережу. Зараз вони працюють за допомогою системи, що дозволяє вмикати та відключати їх дистанційно – через контролери.
За минулий рік у місті побудовано 15 світлофорних об’єктів, із них 10 – обладнані стрічкою, що світиться, для кращого зорового сприйняття. Середня вартість одного такого об’єкта – близько 350 тис. грн. Система може включати до 10 світлофорів на перехрестях.
Окрім цього, у місті продовжать наносити дорожню розмітку пластиком, так звану полімерну розмітку. Вона вже є на Набережній Заводській, Набережній Перемоги, Запорізькому шосе.
«Після зими, за перепадів температури, така розмітка гарно себе проявила. Її добре видно ввечері та вночі, що зручно для водіїв, тому продовжимо її наносити. У планах на цей рік нанести близько 300 км такої розмітки, встановити та модернізувати 68 світлофорних об’єктів, а також замінити кнопки на світлофорах, які миттєво реагуватимуть від контакту з рукою», – розповів заступник Бориса Філатова.
Також він додав, що цьогоріч у місті облаштують близько 4 тис. секцій нової оцинкованої огорожі, яка розділяє пішохідну та проїжджу зони. Посадовець наголосив: наприклад, на ж/м Червоний Камінь, де таку огорожу встановлено вже близько 4 місяців, на щастя, не було аварій із наїздом машин на пішоходів. Загалом за минулий рік по місту встановлено близько 6 тис. секцій такої огорожі.
Зі свого боку директор КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Артур Оганесян зазначив, що нова огорожа оцинкована зверху і всередині, тобто не підлягає корозії, а значить, довго експлуатуватиметься. Тривають у місті відновлення та модернізація зовнішнього освітлення. Вуличне освітлення відновлюють абсолютно в усіх районах Дніпра, у тому числі і у віддалених мікрорайонах, наприклад, Таромському, Краснопіллі, Діївці.
Загалом за минулий рік КП «Міськсвітло» відновило освітлення на 582 вулицях, встановило понад 12 тис. світильників, проклало 430 км повітрянокабельних ліній та замінило 35 тис. ламп, а також понад тисячу сучасних світлодіодних LED-світильників.
Робота у цьому напрямку триває. Серед найближчих планів – відновити освітлення на 136 вулицях.
За словами директора КП «Міськсвітло» Дмитра Костогриза, диспетчерська служба підприємства намагається оперативно реагувати на звернення містян щодо відсутності освітлення.
«Із нещодавнього – відновлення освітлення на вулиці Рилєєва, поблизу школи № 147. Мешканці жалілися, що через темряву там часто траплялися пограбування. Зараз ввечері там все освітлюється», – сказав директор підприємства.
Він також нагадав, що у диспетчерській службі «Міськсвітла» працює сучасна інтерактивна онлайн-карта, за допомогою якої диспетчери у режимі онлайн можуть бачити різні аварійні ситуації й оперативно на них реагувати.