У мерії Дніпра розповіли про заходи із запобігання занесенню та поширенню коронавірусу у місті

03.03.2020 15:53   -
Автор:

У Дніпрі вже проводять низку заходів із запобігання занесенню та поширенню коронавірусу. Так, за розпорядженням мера Бориса Філатова створено штаб із питань готовності та реагування на поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, а також перерозподілено 98 млн грн до резервного фонду міського бюджету Дніпра на вирішення відповідних оперативних заходів.
За словами заступника міського голови-директора департаменту охорони здоров’я населення міськради Андрія Бабського, кошти витрачатимуться за потреби виключно на заходи для забезпечення максимальної безпеки медичних працівників, населення та лікувального процесу. Йдеться про закупівлю обладнання, у тому числі апаратів штучної вентиляції легень, а також витратних матеріалів, медикаментів, засобів особистого захисту, дезінфекції тощо.
«Оперативний штаб уже напрацював алгоритми дій як для запобігання поширенню коронавірусу, так і у разі його виявлення у Дніпрі. Водночас під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій департаменту охорони здоров’я населення надали дозвіл на використання коштів для придбання усього згаданого в оперативному режимі поза тендерних процедур, оскільки вони можуть зайняти багато часу. Наразі вже відомі потреби, ми працюємо над цим питанням. Сподіваємося, ситуація з коронавірусом омине нас, але ми маємо бути готові до будь-яких випадків», – сказав Андрій Бабський.
Представник мерії також нагадав, що у разі спалаху коронавірусу у Дніпрі 21-шу міську інфекційну лікарню визначено госпітальною базою. З муніципального бюджету цьому закладу виділили 300 тис. грн на забезпечення лікувального процесу усім необхідним для перших 30 хворих.
Водночас завідувач інфекційного відділення № 1 міської клінічної лікарні № 21, експерт з інфекційних хвороб департаменту охорони здоров’я населення міськради Володимир Чумак наголосив, що приводів для паніки у Дніпрі щодо коронавірусу немає, а у разі його виникнення згадана лікарня завдяки зміцненню матеріально-технічної бази цілком готова надавати медичну допомогу.
«Загалом клінічна картина коронавірусу нічим не відрізняється від банальних вірусних інфекцій, у тому числі сезонного грипу, – це підвищення температури, м’язовий і суглобовий біль, сухий кашель. Але він небезпечний тим, що у 20-25% випадків розвивається атипова пневмонія. Препарату від цього вірусу поки немає. Тому дотримання особистої гігієни залишається одним із основних заходів профілактики коронавірусу, грипу та інших респіраторних вірусних інфекцій. У разі ознак захворювання слід звернутися до лікаря», – підкреслив Володимир Чумак.
Зі свого боку керівниця відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» Наталя Лебединська нагадала про дотримання гігієни кашлю, чхання, а також про необхідність миття рук, використання антисептиків швидкої дії, провітрювання та вологого прибирання приміщень.
«У Дніпрі сформовано протиепідемічні бригади з цілодобовим чергуванням на випадок виявлення коронавірусу. Розроблено рекомендації з організації профілактичних дезінфекційних заходів у закладах освіти, транспорту, торгівлі. Наразі фахівці обласного лабораторного центру проводять температурний скринінг пасажирів у аеропорту та збирають епіданамнез із заповненням анкет у прибулих», – розповіла Наталя Лебединська.
Профілактичні заходи з дезінфекції нині посилено в усьому громадському транспорті Дніпра.
За словами директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради Ігоря Маковцева, дезінфекційними засобами обробляють холи у метрополітені, двері, стекла, поручні, салони вагонів. Окрім цього, щоденну дезінфекцію та додаткове провітрювання проводять у салонах трамваїв і тролейбусів. Це ж стосується і автобусного транспорту. Водіям, які постійно контактують з грошима, рекомендовано частіше обробляти руки антисептиками. У салонах автобусів розвішується інформація для пасажирів про коронавірусну інфекцію та профілактичні заходи.
На суворому дотриманні санітарних вимог і посиленні режиму дезінфекції у закладах освіти, спорту, позашкілля наголошують і у департаменті гуманітарної політики міськради. За словами заступниці директора згаданого департаменту Дар’ї Білої, нині додатково збирається уся інформація про виїзди та повернення з-за кордону учнів, вихованців закладів, працівників. У разі виявлення коронавірусу у Дніпрі усі масові заходи будуть обмежені або заборонені.