У Кам’янському викрили схему видачі військовослужбовцям підроблених довідок, які давали право на звільнення зі служби

25.07.2024 20:03   -

У Кам’янському Дніпропетровської області колишній військовий з дружиною-лікаркою організували схему видачі військовослужбовцям підроблених довідок по догляду за рідними, які давали право на звільнення зі служби. Вартість таких фальшивих документів складала 80 тисяч гривень. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Державне бюро розслідувань та Офіс Генпрокурора.

Колишній військовослужбовець вступив у змову зі своєю дружиною – співробітником комунального некомерційного підприємства Кам’янської міськради “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3”. Подружжя налагодило схему оформлення мобілізованим на військову службу сфальсифікованих медичних довідок про наявність інвалідності у їхніх близьких родичів, які потребують догляду. Такі довідки є підставою для звільнення зі служби.

Встановлено, що послугами ділків скористалося щонайменше 18 мобілізованих громадян. Із них 12 на підставі фіктивних документів вже звільнили із військової служби з отриманням передбачених законодавством виплат на загальну суму близько 500 тисяч гривень. Ще 6 військовослужбовців їх подали й чекали на звільнення.

Організатори схеми встигли надрукували близько 100 сфальсифікованих довідок. Під час проведення обшуків за місцем проживання підозрюваних їх вилучено. Крім того, виявлено понад 40 підроблених печаток і штампів різних медичних установ.

Колишньому військовому та його дружині-лікарці повідомлено про підозру у підробленні офіційних документів, пособництві в ухиленні від військової служби (ч. 3 ст. 358, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України). Їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

12 військовослужбовцям, які скористалися послугами ділків, повідомлено про підозру в ухиленні від військової служби шляхом підроблення документів, шахрайське заволодіння державними коштами (ч. 4 ст. 409, ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України). Ще шістьом – у замаху на ухилення від військової служби шляхом підроблення документів та замаху на шахрайське заволодіння державними коштами (ч. 2 ст. 15 ч. 4. ст. 409, ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 190 КК України).

П’ятеро військових, які подали фальшиві документи на розгляд командування для звільнення, добровільно вирішили продовжити службу. Щодо них може бути розглянуто питання про призначення покарання, не повʼязане з позбавленням волі.