У Дніпропетровській області чоловік заявив, що він член церкви та відмовився відправлятися на фронт

10.12.2024 08:05   -

Військовозобов’язаний пройшов медкомісію, яка визнала його придатним, а коли справа дійшла до бойової повістки згадав, що релігія не дозволяє йому вбивати. Тому попросив про альтернативну службу, хоча ця опція не діє в часи повномасштабної війни. Чим закінчилася ця справа – читайте в матеріалі «Дніпра Оперативного».

Охоронець з Синельниківського району Дніпропетровщини отримав направлення для проходження медичної комісії. Лікарі визнали його придатним та згодом виписали бойову повістку. Але чоловік відмовився її отримувати, бо був віруючою людиною, який «заборонено» вбивати. 

Охоронець пояснив, що «не може тримати зброю в руках і відбирати чиєсь життя». Проте він не відмовився від військової служба, а попросив знайти їй альтернативу. На підтвердження своїх слів чоловік надав працівникам ТЦК та СП документи про те, що він дійсно є членом церкви, та проходив строкову службу в 1989-1991 роках.

Але це не допомогло, й проти віруючого відкрили кримінальне провадження за ухиляння від призову. Чоловікові загрожувало до 5 років за ґратами.

Що вирішив суд

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Олена Порошина допитала в суді пастора церкви, куди ходив чоловік. Служитель підтвердив, що військовозобов’язаний є членом їхньої церковної громади, тому не може когось вбити.

В церкві навіть видали довідку, що ухилянт «прийняв святе водне хрещення 5 вересня 2021 року та є членом Об`єднаної Церкви Християн Віри Євангельської міста Синельникове».

«Відповідно до віровчення церкви, члени церкви користуються правом альтернативної служби. У разі необхідності служити у Збройних Силах роблять це без присяги та зброї», – написано у вироку суду.

Також кума чоловіка в суді розповіла, що у того п’ятеро дітей, й він працює, щоб всіх забезпечити. Натомість представники військкомату пояснили, що альтернативна служба на час дії воєнного стану скасована.

Суддя вивчила всі докази та нагадала, що в Україні діє воєнний стан, тому замінити службу за призовом під час мобілізації на альтернативну у цей період неможливо. Проте ухиляння від мобілізації – це не тяжкий злочин. До того ж чоловік був одружений, мав на утриманні неповнолітню дитину та був офіційно працевлаштований.

Враховуючи це, чоловіку дали 4 роки умовно з іспитовим строком у 2 роки. За вироком суду він мав повідомляти про зміну місця проживання, роботи та не виїжджати за межі України без погодження. Цікаво, як це він може виїхати під час війни?