У Дніпрі завершується міжнародний фестиваль «Kinnovation»

10.10.2021 09:36   -

Глядачі та журі змогли побачити стрічки, де режисери застосовували всі сучасні технології, що задіяні у кіноіндустрії: 3-D, VR тощо. Знімали як на професійні камери, так і на звичайні смартфони. Як зазначають організатори, це перший у Східній Європі фестиваль інноваційного кіно, який тривав він з 8 по 10 жовтня, – повідомляє Дніпровська міська рада.

«До нас приєдналися режисери з різних країн – США, Бельгії, Іспанії. Надіслали понад 1000 робіт, проте відібрали 25 найкращих. До того ж ми запросили дуже талановите журі як з України, так і з-за кордону (США, Шотландія). А ще, для тих, хто завітав, проводитимуть майстер-класи, наприклад, як знімати якісне кіно на власний телефон», – поділилася програмна директорка фестивалю «Kinnovation» Анна Андрющенко.

Голосувати за красиву історію у стрічці буде режисерка й членкиня журі Олександра Тесленко: «Хочу зануритися у стрічку й забути, що я є режисеркою, я – просто глядачка. А використання сучасних технологій – це допомога у реалізації класної ідеї».

Прийшла повчитися на «Kinnovation» юна режисерка Оксана Переденко: «Я зможу послухати профі, адже у майбутньому планую пов’язати із кіно своє життя. Вважаю, що такий формат зустрічей у Дніпрі повинен бути, адже у нас багато талантів, яким є що показати».

Фестиваль проходитиме в рамках програми «Культурна столиця» за підтримки департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

«Ми розглянули цю пропозицію на художній раді при міському голові й одразу зрозуміли, що фестиваль повинен пройти у Дніпрі, адже такий формат проведення є унікальним. Плануємо провести його і наступного року», – сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

«Зазначу, що у Дніпрі вже є невеличкі студії та таланти, які представляють роботи на міжнародній арені. У рамках програми «Культурна столиця» плануємо створити творчу академію КУСТ, де буде кіношкола. Туди запрошуватимемо митців з усієї України та інших країн», – підсумував голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

Розклад фестивалю| неділя, 10 жовтня

Зала:
13:00 Майстер-клас “Імерсивні медіа” від SENSORAMA
Деталі
14:45 Показ конкурсної програми “3D-кіNо” (16+)
16:30 Урочисте Закриття фестивалю
17:00 Показ позаконкурсної програми – міжнародний фестиваль фантастичного кіно “BEST SCI-FI” (16+)

Онлайн:
19:00 Дискусія “Nовітні техNології у кіNо та візуальNій сфері”
ПОСИЛАННЯ НА ZOOM-КОЛЛ ЗАХОДУ