У Дніпрі ввели режим надзвичайної ситуації: що це означає

28.03.2020 10:46   -
Автор:

Із 27 березня у Дніпрі введено режим надзвичайної ситуації.
Варто розуміти, що це не має нічого спільного з режимом надзвичайного стану, який може обмежувати права громадян.
Введений режим дозволяє більш оперативно протидіяти розповсюдженню пандемії коронавірусу. Зокрема, створена спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня вже ухвалила низку рішень, котрі допоможуть знизити ризик зараження для дніпрян.
Так, у зв’язку з подовженням загальнодержавного карантину, до 24 квітня у місті працюватимуть лише магазини, які продають продукти харчування, засоби особистої гігієни та зв’язку, аптеки, АЗС, зоокрамниці, а також точки з продажу агрохімікатів, насіння та садибного матеріалу. Роботу не припинятимуть лікарні, банки, страхові компанії та ремонтні майстерні. Проведення будь-яких масових заходів за участю понад десять людей, робота кафе і ресторанів (крім тих, що здійснюють виключно адресну доставку замовлень), закладів культури, ТРЦ, фітнес-клубів, закладів культури тощо залишатиметься під забороною.
На нелегальних перевізників, котрі порушують спецрежим громадського транспорту, чекатимуть кримінальні покарання та вилучення їхніх автобусів. Крім цього, за рішенням комісії, у разі великої кількості хворих на коронавірус, для їхнього лікування пристосують міські лікарні № 8 і № 16. Саме ці заклади можна перепрофілювати у найкоротші терміни. Водночас виділення однієї з будівель Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова, а також обласної дитячої клінічної лікарні, є недоцільним. Це підвищує ризик розповсюдження коронавірусної інфекції серед інших пацієнтів. Крім цього, тест-системи для виявлення COVID-19 повинні бути передані до 21-ї інфекційної лікарні, котра визначена опорною на випадок епідемії.
Також, якщо на контрольно-пропускних пунктах на в’їздах у місто у водіїв і пасажирів автівок буде виявлено підвищену температуру або інші ознаки вірусної інфекції, їх затримуватимуть до приїзду бригади швидкої медичної допомоги – з подальшою обов’язковою госпіталізацією. За цим стежитиме патрульна поліція.