У Дніпрі вперше стартує збір заявок на грантову програму від Українського культурного фонду: як подати заявку

10.02.2022 08:31   -

У Дніпрі стартував прийом заявок на дві грантові програми: конкурс творчих проєктів «Культурна столиця» від фонду «Культурна столиця» та «Регіональна ініціатива. Дніпро» від Українського культурного фонду, – повідомляє Дніпрорада.

Для охочих також розповіли про правила: хто і як саме може подавати заявки на отримання грантів. «Регіональна ініціатива. Дніпро» від Українського культурного фонду реалізовуватиметься вперше. Ми звернули увагу, що нам потрібно залучати органи місцевого самоврядування, щоб створювати нові ініціативи. Фінансуватиметься одразу з двох бюджетів – державного й місцевого (50 на 50). Тож загальна сума вийде у 40 мільйонів гривень», – наголосив виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

Він додав, що адміністрування ЛОТу «Регіональна ініціатива. Дніпро» здійснюватиметься Українським культурним фондом, тобто зі столиці. За правилами заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, зареєстрований на території України відповідно до чинного законодавства й працювати не меньше року.

«Підтримуватимуться такі сектори як візуальне, аудіовізуальне, сценічне мистецтва, культурна спадщина, літературна справа та культурні і креативні індустрії. До того ж сума гранту не може бути меншою ніж 1 млн. грн й не більше 6 мільйонів», – уточнив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов. Такий старт дозволить створити нові культурні простори, вважає голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер: «Ця ініціатива також зможе розширити кількість заявок й дати можливість великим проєктам реалізуватися». Подавати заявки можна до 14 березня. Детальніше.

Окрім можливості отримати грант на реалізацію творчої ініціативи від Українського культурного фонду, дніпряни мають можливість отримати фінансову підтримку власного творчого проекту від програми «Культурна столиця».

«Кожен мешканець може отримати фінансування на реалізацію своєї культурно-мистецької ідеї. Для цього потрібно підготувати проєкт і подати його на розгляд художньої ради при міському голові. До участі подаються програми (проєкти, заходи), реалізація яких спрямована на розвиток культурного середовища та інфраструктури міста, підвищення його привабливості», – сказав Євген Хорошилов.

За час існування конкурсу творчих проєктів подано на розгляд більше півтисячі, реалізували 211. Серед успішних проектів, які підтримала «Культурна столиця» – виставка-документ до 50-тиріччя ж/м Перемога , документальні стрічки Катерини Стрельченко «Дніпро, я люблю тебе» та «Олесь Гончар. Слово, як зброя», моновистава «Незламний», «Інкубатори культурних стартапів», проєкт «Відчуй Дніпро» зі встановленням мініскульптур у місті та багато інших. Ці проєкти змінюють імідж Дніпра.

Прийом заявок триватиме до 2 березня. Ознайомитися з правилами можна за посиланням.