У Дніпрі відкрили виставку про найуспішнішу наступальну операцію

13.02.2021 10:38   -

У Дніпрі, в Музеї АТО, відкрилась фотовиставка, присвячена Павлопіль-Широкинській наступальній операції українських сил на Донбасі. Події Широкинської операції довели, що українці здатні не тільки захищатися й обороняти свої землі, а й вправно атакувати ворога! Цей бій був одним з найуспішніших та водночас найкровопролитніших за роки війни з агресором, життя бійців було покладене для великої справи на благо України та її територіальної цілісності. Виставку приурочили до 6-ої річниці її початку, – повідомляє suspilne.media.

10 лютого 2015 року почалась Павлопіль-Широкинська наступальна операція українських сил, в результаті якої вдалося звільнити селище Широкине. За даними правозахисної організації «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», з вересня 2014 по січень 2020 року в районі Широкиного загинуло щонайменше 58 українських військових.

Наші бійці звільнили п’ять населених пунктів: Широкине, Бердянське, Лебединське, Павлопіль та Комінтернове. Це своєю чергою дало змогу евакуювати мешканців, які перебували тут під час бойових дій.

Завдяки успішно проведеній наступальній операції лінію фронту було відсунуто від Маріуполя на 20 км. Упродовж бойових дій азовці здобули бойових побратимів: воїнів з роти особливого призначення МВС “Берда”, батальйону оперативного призначення “Донбас”, батальйону спецпризначення “Скіф”, 37-го ОМПБ, морської піхоти України, 79-ї ДШБ, окремої роти поліції “Східний корпус” та Національної гвардії України.

Світлини презентували ветерани бойових дій на Донбасі, які воювали в складі батальйону «Азов».

Два десятки фотографій, зроблених «азовцями», показують українських військових під час наступальної операції, а також оборони Широкиного.

6 років тому. У Дніпрі презентують фотовиставку, присвячену Широкинській військовій операції

У ході Широкинської операції «Азов» втратив 10 своїх вояків. За словами колишнього бійця «Азову» Андрія Латюка, серед них був і його товариш, 19-річний дніпрянин Роман Черненко.

Як зазначив учасник війни на Донбасі Руслан Сергійчук, Широкинська операція – одна з найуспішніших наступальних операцій українських сил на Донбасі, у ході якої за 5 днів було звільнено кілька населених пунктів.

«Це операція брала на себе кілька цілей – передусім відтягнути лінію боїв від Маріуполя, відтягнути війська супротивника від Дебальцевського плацдарму, де тривали бої, і безпосередньо йти в наступ і звільняти населені пункти, захоплені російсько-терористичними військами. Так було сплановано, що наші підрозділи заходили одразу в три локації – змогли їх взяти, зосередитись в них і взяти Широкине як стратегічний об’єкт», – сказав він.

Відкриття виставки передувало вечору пам’яті, влаштованому ветеранами батальйону на згадку про загиблих під Широкиним бойових побратимів.

6 років тому. У Дніпрі презентують фотовиставку, присвячену Широкинській військовій операції

Про те, чому так важливо було звільнити Широкине у лютому 2015 року, про хід боїв та меморіальний захід в Музеї АТО говоримо сьогодні. У студії Українського радіо Дніпро, 87,5 FM – Андрій Латюк, доброволець, учасник боїв за Широкине.