У Дніпрі відбудеться грандіозний міжнародний книжковий фестиваль

02.09.2021 05:50   -

Міжнародний книжковий фестиваль Book Space проводиться у Дніпрі з 2018 року в рамках програми “Культурна столиця”. Це перша масштабна та регулярна книжкова подія на Сході України. Урочисте відкриття IV Book Space відбудеться 3 вересня о 14:00 у павільйоні фокусної теми “Нова близькість”, – повідомляє Суспільне.

Book Space пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі, відбудеться понад 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами та авторками, воркшопи, поетичні читання, музичні події.

Цього року заходи Фестивалю відбуватимуться у межах дев’яти спецпрограм:

  • “Нова близькість” — присвячена фокусній темі фестивалю (кураторка: Юлія Лактіонова).
  • “Не/знане” — про маловідомі українцям літератури (кураторка: Вікторія Старикова).
  • “Бібліотека XXI” — про читання майбутнього та інноваційні формати (кураторки: Стефана Цебренко та Юлія Лактіонова).
  • “Тандеми” — про співіснування та взаємну комунікацію творчих людей (кураторка: Олена Юрчук).
  • Видавнича програма — презентації книжок та ідей від видавців (кураторка: Алла Рибіцька).
  • Дитяча та підліткова програма — заходи для дітей та підлітків (кураторка: Стефана Цебренко).
  • Професійна програма — події для фахівців книжкової сфери (кураторки: Юлія Лактіонова і Наталя Корнієнко).
  • Освітня програма “Книжки майбутнього” — дводенний воркшоп для тих, хто цікавиться текстовими проєктами в мережі (кураторка: Вікторія Наріжна).
  • Музично-поетична програма — читання та музичні події (кураторки: Анна Ставиченко та Анастасія Євдокимова).

Із повною програмою заходів IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space можна ознайомитися за посиланням.

Поезію та музику можна буде послухати на спеціальній музично-поетичній сцені.

Більшість подій фестивалю відбуватимуться на Фестивальному причалі, що на Січеславській Набережній. Тут будуть розміщені 7 спеціальних павільйонів із подієвими сценами: павільйон фокусної теми “Нова близькість”, павільйон інновацій “Бібліотека ХХІ”, дорослий павільйон, дитячий павільйон, павільйон “Майстерки”, “Сцена над водою” та музично-поетична сцена.

Кілька подій в межах фестивалю пройдуть у наших партнерських локаціях: Центрі сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture – DCCC), що на Крутогірному узвозі, 21А, та в Музеї “Літературне Придніпров’я” (пр-т Яворницького, 64).

Радіо Культура та Суспільний мовник Дніпра — інформаційні партнери IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space, який відбудеться у Дніпрі 3-5 вересня 2021 року.

4 вересня о 9:10 та 5 вересня о 8:30 слухачі Радіо Культура почують прямі включення журналістки Радіо Культура Катерини Толокольнікової, в яких вона розповість про враження від попереднього дня фестивалю та найбільш очікувані події майбутнього дня.

“Також я планую записати розмови з гостями події, зокрема письменницями Наталкою Сняданко та Іреною Карпою, польським журналістом Вітольдом Шабловським, перекладачкою з кримськотатарської мови Тамілою Сеітяг’яєвою, а також гостем з Туреччини — Нерміном Маллаоглу, який є співзасновником Міжнародного літературного фестивалю у Стамбулі. Дуже хочу поспілкуватися також з філософинею культури Марліс де Мунк та соціологом культури Паскалем Ґіленом з Бельгії, які вивчають вплив пандемії на культуру. Впевнена, що кожна розмова стане свого роду відкриттям. З нетерпінням чекаю подорожі до Дніпра!”, — поділилася своїми планами Катерина Толокольнікова.

Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура, візьме участь у дискусії “Культура в режимі очікування”, за мотивами цьогорічної фокус-теми Українського ПЕНу. Разом з Іриною Славінською тему обговорюватимуть Тамара ГундороваНаталка Сняданко та Ірина Старовойт. Модератор дискусії — Алім Алієв. Початок — 4 вересня о 15:00, у павільйоні фокусної теми на Фестивальному причалі.

Також Ірина Славінська увійшла до складу журі конкурсу “Книжка майбутнього”, присвяченого інноваційним рішенням і підходам у книговиданні та літературі, який проходить на Book Space вже третій рік поспіль. Засідання журі відбудеться під час фестивалю, а переможець буде оголошений у завершальний день, 5 вересня.

“Радіо Культура завжди радо підтримує якісні та цікаві події в українській культурі. Дуже тішить, що таких подій стає все більше, а їхня географія розширюється. Book Space вже зарекомендував себе як центральна літературна подія в регіоні. Тож ми дуже раді бути інформаційними партнерами цьогорічного Book Space та брати участь у його подіях. Радіо Культура допомагає зробити культуру більш доступною, аби мешканці будь-якого міста чи села мали змогу торкнутися актуальних подій і явищ. До того ж у Дніпрі ми мовимо на 88,1 FМ і маємо в цьому місті уважну виняткову аудиторію”, — каже виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Глядачі Суспільного Дніпра зможуть стежити за подіями Book Space у режимі онлайн: 3 та 4 вересня журналісти мовника вестимуть стрім-трансляції на сторінках філії у фейсбуці та ютубі.

“Спільними зусиллями різних команд Суспільного проведемо триденний ефірний марафон із книжкового фестивалю Book Space. У рік 30-річчя відновлення незалежності України такі події набувають особливого значення, адже йдеться і про відновлення української літератури, а у цьому випадку ще й становлення літератури та книговидавництва сучасної України. Тому чекаємо гострих висловлювань, аналітичних поглядів іноземних учасників та загалом дискусій на різні теми. Три дні ми перебуватимемо у центрі плюралізму думок”, — говорить продюсер Суспільного Дніпра Влад Зінкевич.

Організатори фестивалю, видавці й письменники візьмуть участь у тематичних ефірах на Українському радіо Дніпро. Книжковому святу присвятять і одну з програм токшоу “Сьогодні. Головне” — 3 вересня о 19:00 журналіст проєкту вийде в прямий ефір з Фестивального причалу. Рекомендації, що почитати за версією Суспільного Дніпра, можна буде знайти в інстаграмі та на сайті suspilne.media.

5 вересня про основні події IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space дізнаються глядачі Суспільного в усіх регіонах країни: журналісти телеканалу UA: ДНІПРО вийдуть у прямий ефір міжрегіонального спецпроєкту “Обличчя” від UA: БУКОВИНА, який з 13:30 до 15:00 транслюватимуть усі регіональні мовники Суспільного.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на хвилі 97,6 FM, у Дніпрі — на частоті 88,1 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати також в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіоРадіо ПроміньРадіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.