У Дніпрі термомодернізують ще 98 шкіл, садків і медзакладів

09.02.2021 09:55   -

У Дніпрі продовжиться масштабна термомодернізація громадських будівель. На початку лютого міська рада підписала грантовий договір із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на реалізацію проєктів з підвищення енергоефективності у 98 закладах. Йдеться про 66 дитячих садків, 28 шкіл і 4 медустанови. 

Надання гранту у 5,5 млн євро та 25 млн євро кредитних коштів від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства на згадані цілі стало можливим завдяки тому, що мерія Дніпра вчасно та ефективно втілила перший етап інвестиційного проєкту, у рамках якого термомодернізовано 84 школи і дитсадки. Таким чином Дніпро – перше місто в Україні, яке масштабно реалізовує проєкт з підвищення енергоефективності громадських будівель.

«Міський голова Борис Філатов вів особисто перемовини з ЄБРР щодо виділення наступного траншу кредиту для продовження термомодернізації у бюджетних закладах. До грантових і кредитних коштів частина фінансування виділяється і з міського бюджету. Таким чином загальна вартість другого етапу проєкту – майже 33 млн грн. Це майже утричі більше, ніж у першому. 98 відібраних об’єктів визначили експерти ЄБРР. Це будівлі, які потребують впровадження енергоефективних заходів першочергово, оскільки вони більше споживають енергоресурсів. Кредитний договір укладений на десять років. Перші три роки місто не сплачуватиме відсотків і тіла кредиту, оскільки це пільговий період, який дається для впровадження енергоефективних заходів. Після отримання загальної економії енергоресурів не менш ніж 30 %, тобто за рахунок зекономлених коштів, і сплачуватиметься кредит», – розповіла директорка департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк. 

У рамках першого етапу спільного інвестиційного проєкту з ЄБРР у половині з 84 об’єктів проведено повну термомодернізацію, на решті – виконані різні інженерні роботи, зокрема встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП).   Дитячий садок № 226 (просп. Богдана Хмельницького, 16-Б) – один із учасників першого етапу інвестиційного проєкту. Тут проведено комплексну реновацію. Завдяки енергоефективним заходам у закладі тепер комфортні температурні умови. 

«Утеплено близько 2 тис. квадратних метрів фасада будівлі, 1 230 квадратних метрів покрівлі, замінено вікна на металопластикові, вхідні двері, а також встановлено індивідуальний тепловий пункт і прилад обліку. ІТП контролює і краще розподіляє подачу тепла в будівлі. Загалом очікуємо на цьому об’єкті до 35 % економії енергоресурсів», – сказав начальник відділу реалізації інвестиційних проєктів КП «Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія» ДМР Володимир Афанасьєв. 

Зі свого боку завідувачка садка Наталія Куриленко зазначила: «Наш заклад – спеціалізований, для діток із порушеннями опорно-рухового апарату. Будівлі вже понад 55 років. До реновації у групах доводилося додатково використовувати обігрівачі, та й дах протікав. Зараз у садку – тепло усюди, навіть у тих групах, куди тепло раніше погано доходило».

Термомодернізацією садка задоволені й батьки.

«Тепер не боїмося відводити до садка дітей, переймаючись, що вони можуть захворіти, змерзнувши у закладі. Окрім того, садок ззовні став зовсім новенький із таким гарним, сучасним фасадом», – підкреслила голова батьківського комітету садка № 226 Людмила Лісник. 

А от для дитсадка № 231 (вул. Робоча, 85-А) оновлення будівлі ще попереду. Заклад – один із 98, які потрапили до другого етапу проєкту з термомодернізації. Тут теж проведуть комплексну реновацію: утеплять фасад, перекриють і утеплять покрівлю, замінять вікна, улаштують індивідуальний тепловий пункт із лічильником. 

«Будівлі садка вже 65 років. І спальні кімнати зроблені з дерева, через що порушується температурний режим. Звісно, ми з батьками дуже щасливі, що наш заклад потрапив до проєкту з термомодернізації, і нам будівлю цілком утеплять», – наголосила завідувачка садка № 231 Тетяна Біла.  

Дніпрянка Ірина Лєліцька водить до цього садочка молодшого сина: «Щоб підтримувати у спальних кімнатах більш-менш нормальну температуру, взимку доводиться приносити обігрівачі. Дуже зраділи, що нашому садку пощастило – проведуть тут комплексну реновацію, як це зробили вже у багатьох інших по місту».