У Дніпрі створять етичний кодекс для мера і міськради

22.07.2016 10:28   -
Автор:

Інститут «Республіка» спільно з Центром «Ейдос» розпочинає кампанію з просування механізмів запобігання корупції в органах місцевого самоврядування шляхом імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування у трьох пілотних містах Дніпропетровської області: Дніпро, Кривий Ріг та Павлоград.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».
Кампанія спрямована на затвердження Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською, Криворізькою і Павлоградською міськими радами двох документів: Етичного кодексу для голови, секретаря та депутатів місцевих рад, а також Положення про етичну комісію при місцевих радах за участі не менше 30% громадськості.
Наразі група експертів розробляє тексти даних документів, публічне обговорення яких відбудеться наприкінці липня з членами громад вищезазначених міст. Після публічного обговорення, Етичний кодекс та Положення будуть доопрацьовані відповідно до зібраних коментарів.
Але вже сьогодні можна сказати, що Етичний кодекс для голови, секретаря та депутатів місцевих рад регламентуватиме ряд принципових питань у їх діяльності:
Правила поведінки на засіданнях ради, комісіях та інших утворених радою органах;
Правила поведінки у взаємовідносинах з громадою, журналістами та громадськими організаціями;
Врегулювання питань конфлікту інтересів (згідно методичних рекомендацій НАЗК);
Врегулювання питань отримання подарунків та винагород;
Порядок звітування перед громадою;
Механізм запобігання зловживанню службовим становищем;
Відповідальність за порушення Етичного кодексу.
В свою чергу, Положення про етичну комісію для місцевих рад міститиме вимоги стосовно організації та діяльності даного органу, а саме:
Кількісного та якісного складу членів комісії;
Порядку підготовки до засідань та їх періодичності;
Порядку прийняття до розгляду скарг;
Порядку розгляду скарг (отримання роз’яснень, розгляд фактів тощо);
Порядок оформлення рішень комісії, їх обов’язковості до виконання.
Інформаційна довідка:
Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.
У кампанії беруть участь 12 міст Вінницької (Вінниця, Жмеринка, Хмільник), Дніпропетровської (Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград), Закарпатської (Ужгород, Перечин, Чоп) та Чернігівської областей (Чернігів, Новгород-Сіверський, Мена).