У Дніпрі СБУ попередила привласнення комунальної землі

20.11.2019 17:15   -
Автор:

До складу групи входили один з керівників ГУ Держгеокадастру на Дніпропетровщині області та представники місцевого криміналітету, що мають зв’язки з російськими «колегами». Про це повідомляє інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на прес-центр СБУ.
Зловмисники під час проведення конкурсу на посаду до одного з відділів Держгеокадастру «працевлаштували» фіктивного реєстратора. Вони використали втрачені документи мешканця міста.
Неіснуючий посадовець отримав електронний ключ доступу до Державного земельного кадастру. Від його імені здійснювали незаконну державну реєстрацію земельних ділянок з можливістю переведення їх у приватну власність. Протягом дев’яти місяців «державний службовець» навіть отримував заробітну плату на оформлений банківський рахунок.
Читайте також: Зеленський про нардепів: вже пора міняти і цих
За цей період ділки незаконно зареєстрували та отримали кадастрові номери на 14 земельних ділянок у центральній частині Дніпра, загальною площею понад 2,8 га.
Завдяки реакції співробітників СБУ зловмисники не встигли перевести земельні ділянки з державної власності у приватну, що крім матеріальних збитків державі могло спричинити негативний суспільний резонанс у місцевій громаді.
Під час слідчих дій за місцями роботи ключових фігурантів справи правоохоронці вилучили документацію та інші докази проведення оборудки.
У межах порушеного кримінального провадження тривають невідкладні слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всього кола осіб, причетних до протиправних дій.
Операція з викриття зловмисників проводилась під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури №3.