У Дніпрі презентували проєкт «Голос війни» – розповіді медиків, волонтерів та комунальників

04.08.2023 11:30   -

У Музеї історії Дніпра був представлений проєкт під назвою “Голос війни”. Цей проєкт розповідає історії українців про повномасштабне вторгнення рф. Він збирає історичні свідчення від медиків, волонтерів, водіїв, комунальників та інших осіб. Головною метою проєкту є створення унікального архіву, який зафіксує події російсько-української війни. Його ідея реалізується через соціальні відеоролики, кожен з яких триває лише одну хвилину.

«Проєкт не тільки про історію України, нашої перемоги в цій війні, він і про історію самого міста. Про події, які торкнулися кожного дніпрянина. Сподіваюсь, люди знайдуть в собі сили телефонувати та ділитися своїми історіями, ставати частиною цього проєкту, адже історію перемоги ми пишемо разом. Хтось донатами, хтось безпосередньо на передовій, хтось в лікарні — як медик рятуючи життя», – розповіла Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.

Сьогодні в Музеї історії Дніпра було представлено три відеоролики. У цьому проєкті особливу увагу приділено комунальнику Олегу Рибці, який став головним героєм одного з відеороликів. Чоловік активно допомагав ліквідувати наслідки ракетних обстрілів і працював на місці влучання з перших годин після прильоту.

«Найскладніше бачити людей, які наслідки удару відчули на собі, важко забути їхні обличчя.  Під час роботи абстрагуєшся, не думаєш про страх, що може знову прилетіти, просто намагаєшся зробити свою роботу якомога якісніше», – зазначив комунальник.

«Голос війни» намагається максимально масштабно закарбувати історичний досвід українців. Серед героїв проєкту – учасники бойових дій, які пережили полон, волонтери, люди з тимчасово окупованої території, мешканці українських міст, які переживали блекаут, чули ракетні обстріли тощо.

«Цей проєкт є частиною всесвітньої практики oral history, коли через людину, її досвід, свідчення вивчається історія. Ми як історики повинні збирати матеріал, через який буде вивчатися історія, зокрема і нашого міста. Одна складова це офіційні документи, рішення органів місцевого самоврядування, інше – це враження звичайних людей. Проєкт «Голос війни» загальноукраїнський, втім регіональний акцент буде зроблено на Дніпровському регіоні і його жителях», – підсумував Дмитро Каюк, історик, військовослужбовець ТрО Дніпра.

Відеоролики проекту «Голос війни» виготовив телеканал ДніпроTV та транслюються в етері цього каналу. Також побачити ролики можна буде в соціальних мережах департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.