«У Дніпрі постраждалі від атак рф не залишаються з бідою сам на сам. Місто допомагає кожному», — представниця департаменту соцполітики Дніпровської міськради

23.04.2024 18:37   -

У Дніпрі постраждалі внаслідок атак рф отримують матеріальну допомогу від міста на відновлення житла. В одній з квартир у будинку по вул. Янтарній, 42 роботи з відновлення вже завершились. Оселя постраждала в травні минулого року.

«Коли це все сталось, нікого вдома не було. Про те, що в нас постраждала квартира, дізналась від сусідів. Виявилось, що повилітали вікна. Звернулись по допомогу до районної адміністрації, опісля отримали матеріальну допомогу від міста. Зараз вже всі вікна вставили. Роботи виконали швидко, приблизно за тиждень. До цього майже рік приводили до ладу правоустановчі документи, щоб отримати матеріальну допомогу», — поділилась пані Валентина, власниця постраждалого житла.

«Усі мешканці, які постраждали від атак рф, отримують від міста матеріальну допомогу. Вона надається навіть якщо житло постраждало в 2022 році, а його власник звернувся по допомогу лише зараз. Терміну давності немає. У кожному окремому випадку місто підходить індивідуально до надання допомоги. Наприклад, якщо йдеться про багатоквартирний будинок, то коштом міського бюджету замінюють вибиті вікна. Якщо пошкодження більші та оселя потребує ремонту, то ухвалюють рішення про надання матеріальної допомоги. Її максимальний розмір – 1 млн грн», – прокоментувала Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міськради.

Щоб призначили матеріальну допомогу, необхідно звернутися до адміністрації району для оформлення актів про пошкодження/руйнування житла. Далі з актом та пакетом документів — до департаменту соціальної політики міськради Дніпра. Детальні роз’яснення можна отримати за телефоном управління соціального захисту: (068) 913-46-88.

Цьогоріч станом на 1 квітня матеріальну допомогу за житло, постраждале внаслідок ракетних обстрілів, уже отримали 184 особи на загальну суму понад 11,8 млн грн (невдовзі — ще 49 осіб на загальну суму понад 1,7 млн грн), зокрема:

  • щомісячну матеріальну допомогу на період проведення ремонтних робіт за адресою: вул. Набережна Перемоги, 118, корпус 3 отримують 29 осіб на суму 351 332 грн;
  • щомісячну матеріальну допомогу на період проведення ремонту житлового будинку за адресою: вул. Енеїди, 26, починаючи з березня 2024 року, отримують 63 особи на суму 840 055 грн.