У Дніпрі педагоги проходять курси з надання домедичної допомоги
У місті Дніпро вчителі шкіл та викладачі професійних училищ пройшли курси з психологічної та домедичної допомоги, організовані за допомогою Освітньої траєкторії. Ця ініціатива спрямована на навчання освітян надавати допомогу у разі травм та надзвичайних ситуацій, включаючи зупинку кровотечі, накладання турнікету та інші необхідні навички. Здобуті знання дозволять освітянам надавати першу допомогу постраждалим до прибуття медичних працівників у випадку надзвичайних обставин.
«Звичайно, перше завдання педагога – це навчити, дати знання. Але надати домедичну допомогу в разі надзвичайної ситуації або травмування дитини педагог має вміти. За час повномасштабного вторгнення курс домедичної допомоги пройшли більше 3-х тисяч педагогічних працівників різних категорій. Для зручності, навчання відбувається невеликими групами по 20-30 людей. Це допомагає кожному педагогу особисто відпрацювати дії, прописані в міжнародному медичному протоколі», – зазначила Тетяна Нікіфорова, в.о. директора КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»».
Після успішного завершення курсу, учасники отримують сертифікат, який підтверджує їхні здобуті навички. Тренінги з надання домедичної допомоги проводять інструктори з Комунального підприємства “Госпітальєри Дніпра”, фахівці з Дніпровського Державного медичного університету, а також медики з Міжнародної громадської організації “Frontline medicks”.
«Ці знання потрібні завжди. Війна завершиться, а знання залишаться, і вони дійсно можуть врятувати життя. Курс триває 8 годин, він має як теоретичну, так і практичну складову. Наприклад, ми тренуємось накладати турнікет та вкривати постраждалих термоковдрою. Це міжнародні протоколи надання домедичної допомоги, в деяких країнах цьому вчать навіть дітей», – зазначив Олексій, інструктор КП «Госпітальєри Дніпра».
Аби додатково убезпечити дітей під час навчання, в школах Дніпра працює кваліфікований медперсонал. Це 168 лікарів та медсестер. Вони мають все необхідне для надання першої медичної допомоги.
«Я регулярно проходжу курси з підвищення кваліфікації, це ніколи не буває зайвим, завжди дізнаєшся щось нове. Завжди мріяла стати лікарем і жодного разу не пожалкувала. В разі потреби, в кабінеті ми маємо все для надання першої медичної допомоги», – зазначила лікарка-педіатр в НВК №139, Тетяна.