У Дніпрі обговорили необхідність відкриття притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства

01.09.2020 17:15   -

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу обговорили необхідність відкриття притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, і які не мають дітей. У заході взяли участь представники мерії, Громадської ради при Дніпровській міській раді, громадських організацій, фондів та інші.

Мова йде про відкриття відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на базі центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя». Відповідне рішення депутати ухвалили на сесії ще в червні нинішнього року, а відкриття було заплановане на квітень 2021 року.

«Наразі постала актуальність у прискоренні цього процесу. І на черговій сесії міської ради депутати мають затвердити виділення достроково коштів з міського бюджету на відкриття нового відділення. Сподіваємося, це буде швидше, ніж планувалося раніше. З огляду на існуючу статистику, місто потребує такого відділення. Наприклад, за перше півріччя нинішнього року до правоохоронних органів надійшло понад 2 тис. звернень щодо домашнього насильства. І ми повинні мати заклад, де таким постраждалим надаватиметься кваліфікована допомога», – підкреслила начальниця управління – служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

Зі свого боку, спеціалістка фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, голова об’єднання “Пані Патронеса” Ганна Карпеченкова зазначила: «Дніпро є одним із 15 міст України, який підтримує фонд народонаселення ООН в Україні по розбудові міста, вільного від домашнього насильства. Це серйозна місія – допомогти створити, організувати всі належні умови для того, щоб кожен випадок домашнього насильства не залишався поза увагою. Загалом у Дніпрі швидко реагують на випадки насильства. У місті, як в країні, та й у світу в цілому ситуація однакова – у 90% випадків від домашнього насильства страждають жінки, далі діти і особи похилого віку. Фонд висловив свою підтримку щодо відкриття в Дніпрі відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства, зокрема, готовий допомогти в його облаштуванні».

Водночас директорка Центру підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” Марина Земенкова подякувала керівництву міста за спільну злагоджену роботу.

«Головне, що нас чують, дослухаються до потреб. Далеко не в усіх великих містах країни є такий заклад, як у нас. Це говорить про те, що в Дніпрі докладають усіх зусиль для захисту тих, хто опинився в складних життєвих обставинах чи постраждав від домашнього насильства», – додала Марина Земенкова.

Нагадаємо, у центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» (просп. О. Поля, 121-Б) наразі працює відділення для матерів з дітьми. Там мають право мешкати жінки, які опинилися в складних життєвих обставинах не лише з однією дитиною, як це було раніше, а двома, трьома – незалежно від їхнього віку. Максимальний термін перебування в центрі – рік. За цей час жінка повинна вирішити свої життєві питання.