У Дніпрі незабаром з’явиться «Карта доступності міста»
Нові радники міського голови з питань доступності Олександра Кутас та з питань інфраструктури Юрій Лозовенко вже розповіли, що незабаром з’явиться карта доступності міста, на якій можна буде відслідкувати, на скільки той чи інший об’єкт у місті є доступним.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
«Зараз у новому статусі веду переговори з міжнародними експертами для вивчення світових практик, які б увійшли до нової програмної стратегії доступності міста, зокрема для маломобільних верств населення. Буквально вже завтра буду розмовляти на цю тему з експертами з Ізраїлю та Фінляндії. Головна мета такого проекту – зробити наше місто максимально доступним. А вже незабаром з’явиться карта доступності міста, на якій можна буде відслідкувати, на скільки той чи інший об’єкт у місті є доступним. Плануємо, щоб така карта була додатком на смартфон. Зараз цю тему відпрацьовуємо з IT-фахівцями», – сказала Олександра Кутас.
За словами Юрія Лозовенка, при огляді будівлі міської ради визначено що необхідно змінити чи переоблаштувати у питанні доступності – це, у тому числі, підйомники, пороги до деяких кабінетів, вбиральню на другому поверсі, прохід до «Відкритої влади» та їдальні. «Загалом по місту роботи не початий край. Можна сказати, що на 99,9% місто не є доступним для маломобільних груп населення і дуже добре, що нинішня влада це розуміє і готова змінювати це питання в кращу сторону. Загалом у питанні доступності мова не йде лише про людей з обмеженими фізичними можливостями, це й діти, матері з візочками, люди похилого віку, яким важко пересуватися. Тому наша головна задача – зробити інфраструктуру міста доступною для усіх», – зазначив Юрій Лозовенко.
Він також окреслив перші завдання, які у цьому напрямку виконуватимуть. З-поміж іншого, це пониження бордюрів на пішохідних переходах на проспекті Д. Яворницького від театру опери та балету до вулиці Гоголя з виділенням смуг для громадського транспорту, з переносом зупинок, облаштуванням велодоріжок.
«Таким чином ця ділянка у понад 1 км буде наближена до європейських стандартів, при чому без глобальних фінансових витрат. Після цього за таким же принципом облаштовуватимемо набережну, в першу чергу ділянки проїжджих частин – це і облаштування «острівців безпеки» на пішохідних переходах. Загалом у рамках таких інфраструктурних робіт обов’язково розвиватимемо велоінфраструктуру, наразі відпрацьовується відповідна програма, яку скоро винесуть на розгляд сесії міськради. Окрім того, займатимемося переконфігурацією світлофорів, оскільки у багатьох місцях питання безпечного руху можна вирішити саме таким чином. Не оминемо і громадський транспорт, мається на увазі виділення окремої смуги для уникнення заторів. Спочатку зробимо це на проспекті Д. Яворницького, а потім і на Слобожанському. Також приведемо у порядок облаштування парковок у центральній частині міста, щоб машини не паркувалися на пішохідних переходах, як це часто зараз відбувається. Роботи багато, усі свої зусилля і знання зараз на цьому і концентруємо», – додав Юрій Лозовенко.