У Дніпрі для активістів створили «Школу партнерства»

30.11.2018 13:45   -
Автор:

29 листопада у приміщенні Центральної міської бібліотеки відбувся освітній захід «Школа краудфандингу». Цей захід є частиною великого міського проекту «Школа партнерства», який створено для навчання саме громадських активістів.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
Справа в тому, що для втілення задуманого активісти або не мають конкретних інструментів, або не знають як ними користуватися. І так як у нашому місті живе дуже багато людей, які мають активну соціальну позицію і велике бажання проводити заходи у своїх мікрорайонах, було вирішено створити освітній проект «Школа партнерства», що цілком зорієнтований професійно навчати громадських активістів.
«Школа партнерства» – це серія лекцій, практичних занять, турнірів на різноманітні теми та багото чого іншого. Наприклад, активісти дізнаються як взаємодіяти з владою, співпрацювати зі ЗМІ, складати проекти, та правильно надати документи для отримання фінансування на їх реалізацію, тощо.
Усі освітні заходи проекту проходять у форматі «без краваток», а спікерам можна ставити будь-які запитання та отримати відповіді на них.
Лекція у Центральній міській бібліотеці була присвячена краудсорсингу та краудфандингу. Присутнім розповіли, як знаходити та правильно використовувати всі необхідні ресурси (людські, матеріальні, інтелектуальні) для втілення у життя різних ідей або виконання будь-якої роботи.
Краудсорсинг – це використання ресурсів «натовпу», невідомих людей для отримання нових ідей або доопрацювання вже наявних. Зарубіжна практика свідчить, що це допомагає економити кошти, бо не треба винаймати креативників: ви просто звертаєтеся до людей, котрі дають вам безкоштовні ідеї, які ви можете реалізувати.
Краудфандинг – це спільне фінансування. Можна шукати ідеї, а можна – гроші на ідеї й не чекати, поки хтось прийде і дасть їх вам. Сьогодні є багато проектів, на які збирають кошти, – від соціальних до бізнесових. Усе це є перспективним напрямом руху, який допоможе поєднати можливості влади і здатності людей, щоб ми зрозуміли, що потрібні одне одному і разом зможемо зробити набагато більше, ніж поодинці.
«Мене зацікавив проект «Школа партнерства», тому що я маю мету розвивати професійно-технічну освіту у нашому місті. Є багато ідей, але немає достатніх коштів для їхньої реалізації. Мене цікавить, як можна отримувати фінансування для проектів не тільки в Україні, а ще й використовувати закордонні джерела. Я прийшла сюди, щоб дізнатися про це», – розповіла одна із учасниць проекту.