У Дніпрі батькам нагадали про необхідність вакцинації дітей

20.11.2019 15:30   -
Автор:

В Україні обов’язковою є вакцинація дітей проти десяти небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи та епідемічного паротиту. Такі щеплення проводять дітям безкоштовно згідно з відповідним календарем у різні роки життя. Вакцини – сертифіковані та абсолютно безпечні. Про це повідомляє інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на прес-службу міськради.
За словами педіатрині центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Наталі Поштарук, нині ситуація щодо обов’язкової вакцинації дітей є стабільною. Батьки стають більш свідомими, тобто не ухиляються від проведення обов’язкових щеплень.
«Якщо з різних причин, наприклад, застуди, не вдається вчасно зробити щеплення згідно з календарем, то для такої дитини складається індивідуальний графік. Щоб створити колективний імунітет необхідно 95 % вакцинованих дітей. Наприклад, у своєму обслуговуванні маю трохи більш ніж 900 дітей, з них 75 % – вакциновані. Постійно звертаємо увагу батьків, що на сьогодні єдиним ефективним способом захисту від вакциноконтрольованих інфекцій є щеплення. Тому, щоб уберегти своїх дітей від небезпечних інфекцій, їх слід вакцинувати», – наголосила лікарка.
Читайте також: Тимошенко заявила, что ждет Зеленского на корпоративах
Водночас вона додала, що можуть проявлятися різні реакції після вакцинації: «Ці реакції прописані до кожної вакцини. Це цілком нормальний процес, тому розповідаємо про це батькам та як правильно діяти у таких ситуаціях».
Дніпрянка Олена Ємець привела до центру на щеплення проти грипу шестирічну доньку Варвару. «Наразі у нас зроблені усі щеплення згідно з календарним графіком. А сьогодні зробили щеплення проти грипу. Загалом не розумію тих батьків, які відмовляються проводити обов’язкову вакцинацію своїм дітям, тим самим наражаючи їх на небезпеку. Вважаю, що вакцинація – найгуманніший спосіб захисту від небезпечних хвороб. Тому і надалі прищеплюватиму свою доньку згідно з календарем», – підкреслила пані Олена.
Молода матуся Юлія Федченко прийшла до центру на контрольне зважування півторамісячного сина: «За два тижні нам за графіком необхідно вакцинуватися і ми це обов’язково зробимо. Робили необхідні щеплення і в пологовому будинку. Ніколи навіть думки не виникало, щоб відмовитися від планової вакцинації, оскільки щеплення дають захист від хвороб».