Ціни на газ: в українців є можливість обрати тариф на опалювальний сезон

05.12.2019 12:00

Уряд України дав можливість українцям обрати, скільки вони платитимуть за газ до травня 2020 року: щомісяця однаково за фіксованим тарифом 6,96 грн за кубометр чи за ринковою ціною, яка складатиметься кожного місяця інша. Вибір слід зробити до 20 грудня 2019 року. Про це передає інтернет-видання "ДНПРО. ГОЛОВНЕ" з посиланням на 7 днів-Україна.

Уряд України затвердив програму «Гарантована ціна на газ», в рамках якої зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на голубе паливо до кінця цього опалювального сезону на рівні на 7% нижче, як у попередньому році.

«За умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки», — заявив Уряд.

Тим же, хто не захоче платити за фіксованим тарифом, відмовитися від гарантованої ціни треба до 20 грудня цього року.

«У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку», — пояснили в Кабміні, наголосивши, що подібні програми давно діють в європейських країнах і в світі.

В Україні ж таку програму на наступний рік запровадили вперше, щоб убезпечити українців від можливого стрибка ціни на голубе паливо взимку.

«Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє», — пояснив задум українського уряду Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Наскільки вигідною для українців може бути гарантована урядовою програмою ціна на газ, наразі не може сказати ніхто, бо ринкова ціна залежатиме від багатьох факторів і може виявитись як вищою, так і нижчою за фіксовану. Насамперед це залежатиме від того, чи укладе Україна угоду з Росією на транзит голубого палива в Європу українською ГТС.

Якщо такий контракт на 2020 рік буде укладено, то ринкова ціна газу цієї зими може виявитися рекордно низькою, заявляє міністр енергетики Олексій Оржель.

Комментарии
Последние записи в блогах

«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» по завершенні Колядних свят, 23 січня 2020 року, урочисто передало величного Дідуха, який стояв на майдані Незалежності у Рівному, на постійне експонування до Національного центру народної культури у м. Києві – музею Івана Гончара.

Подробнее

Декларування доходів, отриманих фізособою за послуги, надані іншій фізособі

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.

Норми встановлені п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Подробнее

Про справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що ДПС України надала наступні рекомендації стосовно справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

Подробнее

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014     № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю