Троє жителів Харківщини заробили понад мільйон гривень на продажі гуманітарки

12.02.2024 10:45   -

На Харківщині повідомлено про підозри учасникам злочинної схеми з продажу гуманітарної допомоги.

Серед підозрюваних – директор приватного підприємства, його дружина та директор благодійного фонду. Учасникам махінацій загрожує до 12 років позбавлення волі.

Поліцейські встановили, що на початку повномасштабного вторгнення, протягом березня-квітня 2022 року, зловмисники імпортували з-за кордону як гуманітарну допомогу рибу та морепродукти.

Надалі ці продукти харчування нібито постачалися у соціальні комунальні заклади Харкова. Пожертви громадян перераховувалися на рахунки підприємця, у якого, начебто, благодійний фонд купував продукцію.

Проте жодна із вказаних у документах комунальних установ благодійну допомоги від фігурантів ніколи не отримувала. Фактично продукція реалізовувалась оптовими партіями через третіх осіб у заклади громадського харчування. Крім того, кошти переводилися в готівку і розподілялися між учасниками злочинної групи.

За попередніми оцінками учасники оборудки у такий спосіб незаконно привласнили понад 1 млн грн.

Трьом фігурантам – директору благодійного фонду, керівнику комерційної структури та його дружині, повідомлено про підозру:

  • ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) КК України.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та накладення арешту на майна з метою забезпечення відшкодування завданих збитків.

Джерело: 49000