У Словаччині таємно закупленою російською вакциною колять мишей, а “контрабандист” Крайчий пішов у відставку

12.03.2021 07:47   -

У Словаччині внаслідок політичної кризи, що спалахнула через таємну закупівлю російської вакцини «Спутнік V», відправлено у відставку міністра охорони здоров’я Марека Крайчого. Він належить до провідної партії у владній коаліції «Звичайні люди і незалежні особистості», яку очолює прем’єр-міністр Іґор Матович, – повідомляє «Радіо Свобода».

Відставка голови МОЗ була умовою, за якої інші коаліційні партії погодилися залишитися в складі коаліції. Спершу вони вимагали й відставки прем’єра, але врешті відступили від цієї вимоги.

Кризу спричинила закупівля з Росії вакцини проти COVID-19 «Супутник V», попри те, що вона не схвалена до застосування в Європейському Союзі. Цю закупівлю прем’єр і голова МОЗ організували таємно навіть від інших партій коаліції. Коли їх поставили перед фактом прибуття літаків із російськими вакцинами до Словаччини, вони виступили з різкою критикою такого кроку. Кілька депутатів парламенту з цих партій вийшли на знак протесту з їхніх фракцій і тим залишили коаліцію без своїх голосів.

Проти використання несхваленої російської вакцини виступила й президент Словаччини Зузана Чапутова. Уже доставлена в Словаччину російська вакцина наразі перебуває на складах. Її нині досліджує словацький Державний інститут контролю медпрепаратів, який, як очікують, завершить це дослідження і дасть рекомендацію щодо її використання протягом трьох тижнів. Нині її перевіряють на мишах.